Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="73748"]
0-1, Здоров'я і догляд

Як новонароджений має набирати вагу?

0
У перші дні після народження всі новонароджені втрачають вагу (це фізіологічна втрата ваги), а потім поступово відновлюють

У перші дні після народження всі новонароджені втрачають вагу (це фізіологічна втрата ваги), а потім поступово відновлюють масу тіла. Простежте, як це відбувається!

Мама годує немовля груддю.

Legion-Media

Чому новонароджений втрачає вагу

Дитячий кишечник активно виводить первородний кал – меконій, а нирки – рідина (малюк мочиться 10–12 разів на добу). Втрати вологи відбуваються при диханні і через шкіру, а їсть малюк мало (60-80 мл 6-7 разів на день на першому тижні) та частина з'їденого зригує. Правда, до кінця місяця дитина вже з'їдає 100-120 мл в одну годівлю і додає 500-600 г.
Втрата десятої частини ваги від маси тіла при народженні вважається допустимою, а якщо вона більша, то патологічною

Новонароджений повинен повернути втрачені грами за тиждень, максимум - за дві і до кінця першого місяця життя додати ще 500-600 г

Немовля - фото

Немовля (фото Burda Media)

Прикладати до грудей одразу після народження

Дітки, прикладені до грудей відразу після народження, менше втрачають у вазі і швидше відновлюють вихідні показники в порівнянні з тими, кого принесли на перше годування через кілька годин і тим більше - на другий день життя або взагалі перевели у пологовий будинок на штучну суміш.


Склад суміші завжди той самий, він не враховує індивідуальних особливостей дитини та запитів організму. А молозиво та молочко постійно підлаштовуються під його потреби! Малюк посилено спалює калорії не тільки коли активно рухає ручками та ніжками, плаче або смокче груди. Весь перший місяць внутрішні органи та системи функціонують в авральному режимі, пристосовуючись до автономного існування, звідси й колосальна витрата енергії, що посилює втрату ваги.

Немовля у материнських грудях.

Fotolia.com

Вимірюйте вагу новонародженого

У перші 7-10 днів життя малюка потрібно зважувати щодня, а якщо він втрачає забагато, відновлюється повільно, робити це доведеться до і після кожного годування, щоб точно знати, скільки молока він витягує з грудей і чи вистачає йому цього. Ну і щоб не пропустити момент, коли фізіологічні втрати перейдуть у патологічні – тут уже має втрутитись педіатр.

Немовля на терезах - фото

Немовля на терезах (фото Burda Media)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Чим виміряти температуру у дитини

Стафілокок у немовляти: що потрібно знати батькам?

 


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти