Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="7899"]
0-1, Виховання

До чого може призвести плач немовляти?

Old date:
Current date: 2022.09.28
New date: 2013.08.07
0
Плач буває різним Немовля не вміє контролювати свої емоції, тому єдиний для нього спосіб повідомити про дискомфорт

Плач буває різним

Немовля не вміє контролювати свої емоції, тому єдиний для нього спосіб повідомити про дискомфорт – це заплакати. Причини дитячого плачу можуть бути різними. Також і плачуть немовляти по-різному: покректуючи, якщо зголодніли, пищать, якщо переповнений сечовий міхур, а від переляку, перезбудження або болю (до речі, у перші пару місяців малюк відчуває біль як дискомфортний стан) — нестримно плачуть, просто «захлинаються» в істерики. Зрозуміло, якщо малюк розплакався, мамі слід відгукнутися на заклик: взяти дитинку на руки, притиснути до себе, погладити по спині, прикласти до грудей. Врахуйте, що плакати шкідливо і немовля з сильною нервовою системою, а легковозбудимого, ослабленого і поготів.

Якщо у малюка трапилася істерика, не варто чекати, поки він заспокоїться самостійно, оскільки від сильного крику та напруги голосових зв'язок може статися небезпечний спазм дихальних м'язів (спазматичний плач).

Увага на личко

Під час спазматичного плачу носовий трикутник, а потім і все обличчя малюка можуть набувати синюшності. Однак найнебезпечніше, якщо личко малюка стає білим як крейда.

Так звані «бліді» напади плачу виникають у дітей блискавично, наприклад через раптовий переляк (спрацювала сигналізація під вікном, розбудив яскраве світло, малюк впав і вдарився).


Група ризику

Спазматичний плач зустрічається у 4-5% дітей між 7-м та 12-м місяцями, коли вони освоюють навички повзання та ходьби, часто падаючи та вдаряючись. До групи ризику входять немовлята зі слабкою нервовою системою, які мали навіть незначні ознаки. перинатальної енцфалопатії (проблеми з тонусом м'язів, підвищене

внутрішньочерепний тиск тощо). На найменшу травму вони можуть відреагувати плачем із „ускладненнями”.

Коли треба бити на сполох?

Якщо затримка дихання, що обірвала плач, триває буквально кілька секунд, на загальний стан немовля це не вплине. Якщо ж малюк закидає голову, не дихає 10-15 секунд, на його шиї здуваються вени, тулуб вигинається - судомний спазм поширився на всю мускулатуру. Дихання може відновитися дуже швидко, а судоми можуть тривати до півгодини. Потрібно викликати «швидку» або відвезти малюка до приймального відпочинку дитячої лікарні, щоб лікар оглянув малюка і якщо буде потрібно і призначив правильне лікування.

Зміцнити нервову систему малюка допоможе трав'яний збір (хміль, собача кропива, м'ята, шавлія). Залийте столову ложку суміші склянкою окропу на півгодини, процідіть і відіжміть. Давайте по чайній ложці настою 3 десь у день 20 хвилин до годівлі.

А головне — не допускайте ситуацій, які можуть вивести дитину з рівноваги, і спазматичний плач у нього більше не повториться.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти