Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="45196"]
0-1, Живлення

Тривале грудне вигодовування викликає карієс у дітей

0
Каліфорнійські вчені дійшли висновку, що тривале грудне вигодовування негативно впливає на здоров'я дитячих зубів. Е
Малюк на грудному вигодовуванні (фото: thinkstockphotos/fotobank.ua)

Малюк на грудному вигодовуванні (фото: thinkstockphotos/fotobank.ua)

Каліфорнійські вчені дійшли висновку, що тривале грудне вигодовування негативно впливає на здоров'я дитячих зубів.

Якщо мама продовжує годувати малюка віком від 2-х років, це тим самим підвищує ймовірність виникнення карієсу у дитини, а також руйнування зубів загалом.

Дослідники з Каліфорнійського Університету під керівництвом Бенджаміна Чаффі проаналізували дані 458 дітей. Все ще малюки перебували на грудному вигодовуванніАле їм вже сміливо могли вводити в раціон тверду їжу. Експерти перевірили здоров'я їхніх зубів у 6, 12 та 36 місяців. Також фахівці зібрали дані про кількість пляшок із грудним молоком та інші рідкі продукти, які давали дітям у 6-ти місячному віці.

Батьки однорічних дітей також розповіли про зразкове меню малюків, а точніше, чи давали вони дітям фрукти, овочі, м'ясо та солодощі. Зуби малюків перевіряли стоматологи.


Як з'ясувалося, близько 40% дітей, які перебували на грудному вигодовуванні, у віці 6-24 місяців мали ознаки руйнування зубів до кінця експерименту. А в групі дітей, які годували грудьми довше двох років, від карієсу постраждало близько 48% малюків.

Вчені припускають, що в освіті карієсу винне не саме грудне молоко, яке суміш з іншими продуктами дитячого харчування, в яких міститься занадто багато цукру.

Також цю тенденцію можна пояснити тим, що під час смоктання грудей або соски, зуби малюка омиваються слиною, яка розчіплює бактерії і таким чином підвищується ризик утворення карієсу.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти