Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="98910"]
0-1, Здоров'я і догляд

Як робити масаж грудничку: 4 поради для мами

0
Залежно від мети масаж новонародженим поділяється на лікувальний, профілактичний та лікувально-профілактичний. Лікувальний та л

Залежно від мети масаж новонародженим поділяється на лікувальний, профілактичний та лікувально-профілактичний. Лікувальний та лікувально-профілактичний масаж, звичайно, повинен проводитися лише сертифікованим масажистом.

масаж новонародженому, немовля, грудничковий масаж, як робити масаж, для новонародженого, коли починати

Профілактичний масаж новонародженому можуть робити батьки самостійно. Він показаний усім діткам, якщо немає протипоказань. Такий масаж - це більшою мірою погладжування. Але і вони здатні покращити кровообіг і апетит, нормалізувати обмін речовин, привести в норму дихання малюка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масаж і гімнастика для новонародженого — коли починати?


Плюси масажу

  • Профілактичний масаж сприятливо діє на немовлят із підвищеною збудливістю, нормалізує їхню поведінку та сон. А все тому, що ласкаві погладжування знижують в організмі вміст гормону стресу - кортизолу, при підвищеному вмісті якого знижується імунітет всього організму.
  • Сеанси масажу є і додатковим способом контакту малюка з мамою чи татом — це, безсумнівно, покращить і психологічний стан малюка.

масаж новонародженому, немовля, грудничковий масаж, як робити масаж, для новонародженого, коли починати

Підготовка до масажу

Стіл застеліть ковдрою, поверх - клейонкою, а потім пелюшкою. Руки повинні бути чистими та теплими, стояти краще біля ніг дитини.

1,5-3 місяці
Масаж рук (погладжування), ніг (погладжування), живота та грудної клітки (погладжування), стоп (розтирання та розминання). Викладання на живіт, рефлекторне повзання при створенні упору для стоп у положенні на животі, розгинання спини у відповідь на погладжування вздовж хребта в положенні на правому, то на лівому боці.

3-4 місяці
Масаж ручок, спини (погладжування, розтирання, розминання), живота (погладжування), стоп (розтирання, поплескування), вібраційний масаж грудної клітки, відведення рук убік і рухи руками, що охоплюють, поворот на живіт вправо (рефлекторний рух) і вліво, пасивне згинання та розгинання рук та ніг.

масаж новонародженому, немовля, грудничковий масаж, як робити масаж, для новонародженого, коли починати

4-6 місяців
Масаж ніг, спини (погладжування, розтирання, розминання), живота (погладжування за годинниковою стрілкою), груди. Охоплюючі рухи руками, згинання та розгинання рук («бокс»), імітація велосипедних рухів, «ковзаючі кроки» по столу, згинання та розгинання ніг разом та по черзі, що розминають вправи для стоп. Піднімання верхньої частини тіла лежачи на спині за підтримки за відведені убік руки. Поворот зі спини на живіт праворуч і ліворуч.

6-10 місяців
Охоплюючі та кругові рухи руками, згинання та розгинання рук та ніг, підйом прямих ніг. Поворот зі спини на живіт вправо (за ніжки) та вліво. Присаджування за підтримки за обидві ручки. Рухи вздовж хребта з прогинанням, піднімання за підтримки ручки з положення лежачи на животі. Масаж грудної клітки, спини та живота, ніжок (робимо погладжування, розтирання).

ДИВІТЬСЯ ОНЛАЙН: ещоденний масаж для дітей у 1-3 місяці

Джерело: YouTube, автор ДОГЛЯД ЗА МАЛЮКОМ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Грудничковий масаж: майстер-клас + фото

Новонароджений: що має насторожити батьків?


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (3 оцінок, середнє: 3,33 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти