Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="171086"]
0-1

12 фактів, чому грудне вигодовування - це не тільки про їжу

0
Про важливість грудного вигодовування для малюка та для мами знає багато хто. Але годування грудним молоком це не тільки найправильніше.

Про важливість грудного вигодовування для малюка та для мами знає багато хто. Але годування грудним молоком це не тільки правильне харчування малюка, є ще як мінімум 12 причин, з яких варто вибирати саме грудне вигодовування.

грудне годування

Джерело: instagram @nusya2402

Щорічно з 1 по 7 серпня у всьому світі проходить тиждень підтримки грудного вигодовування. Підтримаємо грудне вигодовування разом!

Звичайно, нехай рідко, але все ж таки трапляється, що годувати грудьми мама не може, проте, якщо стоїть питання вибору, грудне вигодовування завжди краще. Адже крім того, що мамине молоко «підлаштовується» під потреби малюка, захищає від інфекцій і повністю задовольняє потребу в їжі, його значення набагато більше, причому як для дитини, так і для мами.

1. Вгамовує спрагу. Грудне молоко значною мірою складається з води, тому коли малюк хоче пити, він готовий прикластися до маминих грудей і це йому допомагає. Малюків, які перебувають повністю на грудному вигодовуванні допаювати водою немає необхідності, хіба що, в екстрених випадках.


2. Заспокоює. Смоктання маминих грудей повністю задовольняє вроджену потребу немовляти в ссанні. При грудному вигодовуванні немає потреби у додаткових пристосуваннях, таких як пустушки.

3. Знеболення. Причому дія комплексна - процес ссання і запах мами заспокоюють малюка, а компоненти грудного молока об'єктивно зменшують больові відчуття, це було доведено не одним дослідженням. Більше того, педіатри рекомендують під час уколу (наприклад, коли роблять щеплення або болючі медичні процедури), давати дитині груди.

Джерело: Burda Media

4. Натуральне лекарство. Всім відомо, що з маминим молоком малюк отримує необхідні для захисту від багатьох інфекцій антитіла. Особливо це добре працює перші 6 місяців його життя. Але виявляється, якщо малюк все ж таки захворює, склад молока змінюється і в ньому з'являються елементи, які допомагають впоратися з хворобою.

5. Розслаблення. Якщо дитина злякалася або перевтомилася, вона може вимагати маму груди, навіть якщо не голодна. Процес ссання і грудне молоко діють на нервову систему крихти, що розслаблює.

6. Природне снодійне. Мало того, що малюк заспокоюється і розслабляється у маминих грудях, що вже сприяє засинанню. Виявляється, вночі в молоці підвищується рівень мелатоніну, гормону сну, що також допомагає дитині заснути. Але мамі варто постаратися і до нічної годівлі бути спокійною і не нервувати.

7. Немає ризику ожиріння. Склад грудного молока ідеально підлаштовується під конкретну дитину. Перегодувати грудним молоком дитину неможливо і навіть якщо вона здається вам надто пухкою і швидко набирає вагу, ожиріння на грудному молоці дитині не загрожує.

8. Взаємна прихильність. Коли малюк смокче груди, у мами відбувається стрімкий викид окситоцину, який ще називають «гормоном кохання». Крім того, що окситоцин полегшує дитині процес ссання молока, прихильність міцніє і зростає до неможливих розмірів.

Fotolia

9. Симбіоз із мамою. Процес лактації орієнтований потреби конкретної дитини. А це означає, що кожне годування стимулює вироблення потрібної кількості та склад грудного молока. Вважається, якщо годувати малюк на вимогу і не пропускати нічні годування, мамі не доведеться дбати про кількість молока.

10. Це безкоштовно. При грудному вигодовуванні немає необхідності купувати суміші, пляшечки та інші пристосування. Крім того, їжа та питво для малюка завжди з собою.

11. Це зручно. Дійсно, при годівлі грудьми немає необхідності стежити за його температурою, заморожувати, підігрівати та інше. Молоко безпосередньо з маминих грудей завжди потрібної температури та свіже.

12. При годівлі грудьми можна висипатися. Принаймні краще, ніж при годівлі з пляшечки. Адже для того, щоб годувати дитину вночі, не потрібно вставати, розводити суміш, розігрівати молоко та інше – після годування грудьми легше заснути і малюкові та мамі.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (7 оцінок, середнє: 4,71 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти