Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="272576"]
Як захистити дитину від незнайомця

Захист від незнайомця. Чи спасає сімейний пароль?

Old date:
Current date: 2022.12.05
New date: 2022.02.08
0
Поділитися:
Можливо, у вас є такий пароль або ви чули про такий прийом? Давайте розглянемо, чи це дієвий і безпечний метод? Багато дітей і бат

Можливо, у вас є такий пароль чи ви чули про такий прийом? Давайте розглянемо, чи це дієвий та безпечний метод?

Як захистити дитину від незнайомця

Джерело: Pexels

Багато дітей і батьків діляться зі мною тим, що між собою вони домовилися про спеціальний пароль (слово або навіть цифровий код). Вони створюють його для ситуацій, коли незнайома людина буде стверджувати, що вона від батьків і вони попросили привести дитину до них.

Чи корисний сімейний пароль

Уявимо дитину, яку батьки в наш час відпускають саму без мобільного телефону, який можна використати, щоб попередити дитину про те, що її забере хтось інший. Також дитина може зателефонувати батькам та перевірити інформацію. Скажімо прямо: сьогодні це справді швидше виключення, ніж правило. Але буває всяке: телефон розрядився, залишився вдома та ін.

То все ж таки, невже батькам спаде на думку надіслати за дитиною саме незнайому їй людину? Таке теж ну дуже малоймовірно, правда? Попробуємо далі мислити критично: де саме може знаходитися дитина сама, щоб її міг забрати незнайомець? Якщо у школі, то батьки могли б зателефонувати вчителю, який попередити учня про зміну обставин. Або дитина може попросити співробітника школи уточнити у батьків інформацію щодо того, хто за нею прийшов, а не розбиратися самостійно з чужою людиною.


Сімейний пароль - чи потрібний

Джерело: Pexels

Якщо дитина без телефону гуляє десь на вулиці або прямує до магазину, то й батьки не знають, де саме вона в цей момент знаходиться, то як же її міг виявити незнайомець? Хіба що простежити. І варто ли тоді витрачати критичні секунди години на те, щоб спілкуватися з потенційно небезпечним людиною? Наша логіка повертає нас до пункту №2.

Які висновки?

Є дуже низька вірогідність випадків, коли за дитиною прийде незнайомець на прохання батьків у порівнянні з кількістю випадків, коли незнайомець захоче дитину обдурити.

Що це означає для батьків?

  1. Ви знаєте правило «не розмовляй із незнайомцем?» То й не треба навчати дитину розмовляти з незнайомцем про паролі. Ті секунди, коли дитина очікує відповіді на запитання про пароль, можуть бути майстерно використані злочинцем, щоб запутати, наблизитися, схопити. Особливо небезпечно, якщо злодій починає спілкування, сидячи біля авто. Тут треба лише наблизитися, а далі криків дитини ніхто не почує.
  2. Складіть список близьких людей, які будуть забирати дитину, якщо вдруге ви не зможете, і до яких дитина може звертатися у разі відсутності контакту з батьками. Проінформуйте дитину про цих людей. Бажано вивчити хоча б один номер такої особи на пам'ять.
Захист дитини від незнайомців

Джерело: Pexels

Це ще не вся інформація про паролі, але на сьогодні буде чудово, якщо ви застосуєте ті поради які є в цьому матеріалі, адже практика важливіша за теорію!

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Читайте інші свіжі матеріали у блогах українських мам та тат
Наші проекти