Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="279900"]

З дитиною в темряві. Вмикаємо світло впевненості: 16 ідей

Old date:
Current date: 2024.04.16
New date: 2024.03.22
0
Поделиться:
Безпека та комфорт вашої дитини залежать від вашої готовності та підготовки. Надати їй необхідні навички та ресурси для подолання
Безпека та комфорт вашої дитини залежать від вашої готовності та підготовки. Надати їй необхідні навички та ресурси для подолання страху в темряві — це важливе завдання батьків. Сподіваюся, що ці 16 ідей стануть корисними.
З дитиною в темряві. Вмикаємо світло впевненості: 16 ідей

Джерело: Freepik

Темрява та холод – стресогенні фактори. Темрява може спровокувати регресивну реакцію та поведінку дитини (Дитина будь-якого віку може проводитись, як маленька, потребує більшої уваги та контакту). І це природно для дитини – відчувати тривогу в темряві. Я починаю готувати доньку до початку можливих блекаутів. Це називається – «експертний стрес». Якщо нам доведеться це переживати – ми стаємо «експертами в темряві».
Дитину будь-якого віку потрібно зробити відповідальною за те, що їй самі цікаво і з чим вона може впоратись – вмикати ліхтарик чи гірлянду, роздавати печиво чи сухофрукти. Нагадувати дорослим, де знаходяться гірлянди. Це поверне їй контроль та силу. І підвищить відчуття важливості, значущості.
1. Я знов починаю грати з донькою в ігри в темряві – ще до того, як почнуться (можливі) відключення світла.
2. Я вже розповідала, що наклеїла на підлогу стрічку, що світиться в темряві. Вона має позначити кути в кімнаті, дорогу до туалету, сходи. В темряві ми втрачаємо відчуття орієнтації в просторі. Це підсилює тривогу. Таке «маркування» повертає відчуття контролю. Ми вже тренуємося — вимикаю світло і йдемо з донькою «по стрічці».
3. Ми разом зарядили всі лампочки з датчиком руху – минулого року вони висіли на стіні туалету та ванної кімнати, на вході в підвал. (краще купувати з можливістю USB зарядки).
4. У нас є спеціальна поличка, де лежать всі батарейки – акумулятори, повербанки, ліхтарі, гірлянди, свічки. І є в кімнаті великий ліхтарик, який завжди на видному місці. Дитина знає, де все знаходиться і допомагає там наводити порядок. (не можу поки знайти ліхтарик, що кріпиться на лоба – він теж дуже допомагав, руки залишаються вільними).
5. Тримаю зверху плед, з малюнком, що світиться. (дитині потрібно заздалегідь показати, як саме світиться плед, щоб вона не злякалась). В темряві у нас може втрачатись відчуття кордонів тіла. І холод відчувається сильніше. Плед і зігріє, і огортає, повертає відчуття тілесності.
6. Гірлянди – вже зараз в кімнаті.
З дитиною в темряві. Вмикаємо світло впевненості: 16 ідей

Джерело: Freepik

7. Ми разом купували смаколики в «світлу коробку» — там і поживні батончики, і вівсянка швидкого приготування – дитина знає, на що може розраховувати.
8. Тимчасові тату, що світяться в темряві – вони підходять не всім дітям, можна вже під час перебування в темряві, сказати, що є сюрприз для дитини і наклеїти на ручку.
9. Я підготувала багато браслетів, що світяться в темряві . Браслет – дає відчуття, що хтось тримає за руку. І саму дитину можна побачити в темряві. є Браслетики на різні смаки – я купила цілу коробку на 100 штук, щоб всіх родичів та знайомих «освітлювати». Ці браслетики потрібно «ламати», щоб почався хімічний процес. Такі рухи допоможуть відреагувати агресію, зняти напругу чи вийти зі стану ступору. А ще донька полюбила браслетик з підвіскою – котиком та камінчиком, що світиться. Вона навіть спала в ньому під час повітряної тривоги. Коли тривожно, вона торкається камінчика.
10. Є кілька кумедних ліхтариків — іграшок.
11. Планшет, що малює світлом – минулого року з радістю донька на ньому малювала і ми дарували її друзям.
12. Є запасний варіант – якщо немає ліхтарів — пляшку з водою поставити на ліхтарик мобільного телефону чи на світлодіод — Світиться, як досить потужна лампа. (якщо в пляшці не питна вода, можна насипати глітерів – і спостереження за блискітками буде ще й практикою майндфулнес).
З дитиною в темряві. Вмикаємо світло впевненості: 16 ідей

Джерело: Freepik

13. Якщо дитина боїться темряви, можна зробити «спрей від монстрів». На пульверизатор наклеїти картинку, зробити напис на пластирі, потримати на ліхтарику, щоб «набрався світла». Нехай дитина сама бризкає в темряві із «чарівними словами».
14. Як зробити зі стаканчика і харчової плівки проєктор.
15. Тіньовий театр — як саме долонями можна показувати фігурки.
16. Я нагадую доньці, як важливо, щоб в домі було чисто – щоб підлога, полички були вільні, щоб все можна було знайти й не перечепитись в темряві.
Нехай все це нам не знадобиться. Чи буде просто грою. А ми в будь-якій темряві збережемо чи знайдемо світло.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты