Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="279900"]

З дитиною у темряві. Вмикаємо світло впевненості: 16 ідей

Old date:
Current date: 2024.02.25
New date: 2023.11.16
0
Поділитися:
Темрява та холод – стресогенні фактори. Темрява може спровокувати регресивну реакцію та поведінку дитини (Дитина будь-якого віку).
Темрява та холод – стресогенні фактори. Темрява може спровокувати регресивну реакцію та поведінку дитини (Дитина будь-якого віку може проводитися, як маленька, потребує більшої уваги та контакту). І це природно для дитини – відчувати тривогу у темряві.
З дитиною у темряві. Вмикаємо світло впевненості: 16 ідей

Джерело: Freepik

Я починаю готувати доньку до початку можливих блекаутів. Це називається – «експертний стрес». Якщо нам доведеться це переживати – ми стаємо «експертами у темряві».
Дитину будь-якого віку потрібно зробити відповідальним за те, що йому самі цікаво і з чим він може справитися – включати ліхтарик чи гірлянду, роздавати печиво чи сухофрукти. Нагадувати дорослим, де перебувають гірлянді. Це поверне їй контроль та силу. І підвищити відчуття важливості, значущості.
1. Я знову починаю грати з донькою в ігри у темряві – ще до того, як розпочнуться (можливі) відключення світла.
2. Я вже розповідала, що наклеїла на підлогу стрічку, що світиться у темряві. Вона має позначити куті в кімнаті, дорогу до туалету, сходи. У темряві ми втрачаємо відчуття орієнтації у просторі. Це підсилює тривогу. Таке маркування повертає відчуття контролю. Ми вже тренуємося — вимикаю світло і йдемо з донькою по стрічці.
3. Ми разом зарядили всі лампочки з датчиком руху – минулого року вони висіли на стіні туалету та ванної кімнати, на вході до підвалу. (краще купувати з можливістю USB заряджання).
4. У нас є спеціальна поличка, де лежать всі батареї – акумулятори, повербанки, ліхтарі, гірлянди, свічки. І є у кімнаті великий фонарик, який завжди на видному місці. Дитина знає, де все знаходиться і допомагає там наводити лад. (не можу поки знайти ліхтарик, що кріпиться на лоба – він теж дуже допомагав, руки залишаються вільними).
5. Тримаю зверху плед, з малюнком, що світиться. (Дитині потрібно заздалегідь показати, як саме світитися плед, щоб вона не злякалася). У темряві у нас може втрачатись відчуття кордонів тіла. І холод відчувається сильніше. Плед і зігріє, і огртає, повертає відчуття тілесності.
6. Гірлянді – вже зараз у кімнаті.
З дитиною у темряві. Вмикаємо світло впевненості: 16 ідей

Джерело: Freepik

7. Ми разом купували смаколики у «світлу коробку» — там і поживні батончики, і вівсянка швидкого приготування – дитина знає, на що може розраховувати.
8. Тимчасові тату, що світяться у темряві – вони підходять не всім дітям, можна вже під час перебування у темряві, сказати, що є сюрприз для дитини та наклеїти на ручку.
9. Я підготувала багато браслетів, що світяться у темряві. Браслет – дає відчуття, що хтось тримає за руку. І саму дитину можна побачити у темряві. є Браслетики на різні смаки – я купила цілу коробку на 100 штук, щоби всіх родичів та знайомих «освітлювати». Ці браслетики потрібно «ламати», щоб розпочався хімічний процес. Такі рухи допоможуть відреагувати агресію, зняти напругу чи вийти зі стану ступору. А ще донька полюбила браслетик із підвіскою – котиком та камінчиком, що світиться. Вона навіть спала в ньому під час повітряної тривоги. Коли тривожно, вона торкається камінчика.
10. Є кілька кумедних ліхтариків – іграшок.
11. Планшет, що малює світлом – минулого року з радістю донька на ньому малювала і ми дарували її друзям.
12. Є запасний варіант – якщо немає ліхтарів — пляшку з водою поставити на ліхтарик мобільного телефону чи на світлодіод — Світитись, як досить потужна лампа. (якщо у пляшці не питна вода, можна насипати глітерів – і спостереження за блискітками буде ще й практикою майндфулнесу).
З дитиною у темряві. Вмикаємо світло впевненості: 16 ідей

Джерело: Freepik

13. Якщо дитина боїться темряви, можна зробити спрей від монстрів. На пульверизатор наклеїти картинку, зробити напис на пластирі, потримати на ліхтарику, щоб набрався світла. Пусть дитина сама бризкає у темряві із «чарівними словами».
14. Як зробити зі стаканчика і харчової плівки проектор.
15. Тіньовий театр — як саме ладонями можна показувати фігурки.
16. Я нагадую доньці, як важливо, щоб у домі було чисто – щоби підлоги, полички були вільні, щоби все можна було знайти і не перечепитися у темряві.
Хай усе це нам не знадобиться. Чи буде просто грою. А ми в будь-якій темряві збережемо чи знайдемо світло.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Читайте інші свіжі матеріали у блогах українських мам та тат
Наші проекти