Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="275675"]

Школа. Допомога в адаптації для різних форм навчання: поради психолога

Old date:
Current date: 2024.05.22
New date: 2022.08.31
0
Поділитися:
Школа зараз - це одна із часток нашого відчуття стабільності. Діти у вересні кожного року йдуть до школи. Так було, так є, так, наспів
Школа зараз — це одна із часток нашого відчуття стабільності. Діти у вересні кожного року йдуть до школи. Так було, так є, так, певно, буде. Саме відчуття — повернення до школи, нагадує повернення до стану нормальності, звичності.

Я зібрала тими, що зараз частіше звучать:

 • Режим Вже важливо починати прокидатися раніше. Наразі сил на адаптацію до нового режиму теж мало. Але режим – дотримання рутин – додають стабільності.
 • При будь-якій формі навчання — важливо, за можливості, в квартирі означити місце, яке було б шкільним, робочим. Хоч маленька поличка, стіл, де буде позначка — прапорець чи наклейка. Нам потрібні «переходи» із простору у простір. Це буде прискорювати процес настроювання на роботу. При онлайн навчанні — важливо все ж таки намагатися виходити в ефір не з ліжка. Я дітей так і маю — як буде позначене твоє «робоче місце».
 • Договоритися про завтраки, щоб не витрачати час та сили на вибір та проти (мюслі, каші?).
 • Підготувати можливий одягщоб дитина сама торкнулася того, що одягатиме.
 • Якщо у молодшій школі система навчання не схожа на ту, що була раніше, наприклад, різні предмети ведуть різні вчителі — важливо дитину попередити про це. Прекрасно, якщо є можливість побачити фото вчителів, чи ще збагнути зробити збори, щоб діти могли познайомитися.
Школа. Допомога в адаптації для різних форм навчання: поради психолога

Джерело: freepik

 • Якщо дитина буде навчатися онлайн — домовитися, що робити вдома під час бузку. Нагадати, як включаються додатки — які використовують у навчанні. По можливості, зустрітися із класом чи однокласниками у зумі.
 • Якщо дитина навчається офлайн і ходитиме до школи сама — пройти кілька разів дорогою до школи. Обов'язково продивитись, де по дорозі є укриття, домовитися про те, що дитина має робити під час бузку, якщо йде, якщо їде в транспорті, як обов'язково дитина виходить на зв'язок. Підготувати рюкзачок: Що із собою потрібно мати (зарядка для телефону, печива, вода, фонарик, список телефонів близьких, бейджик з ім'ям та прізвищем та телефоном рідних, необхідні ліки, вологі та сухі салфетки, можливо, свисток).
 • Якщо є така можливість, пройтися школою. Дітям важливо «тілом почувати» місце, де вони будуть знаходитись. Торкнутися парті, піти до туалету, побачити столову.

Питання від дітей (звичайно, не про навчання)

Перший етап у шкільній житті — відновлення стосунків, можливість відчути та зайняти своє місце. Близькість — зцілює, створює простір безпеки. Багато дітей йдуть у нові школи, в Україні та за кордоном:
 • — А я знайду друзів? (Звичайно!!)
 • — А це не буде зрадою моїх друзів і моєї школи (точно, ти можеш продовжувати дружити з дітьми з твоєї старої школи, зможеш познайомитися з новими, а згодом, все зустрінетесь).
 • — А я точно там буду потрібний, всі місця у класі зайняті (нам точно є завжди місце, ти займеш своє).
 • - А я зможу звикнути? (Ти точно з часом звикнеш).
 • — А мені сподобається вчителька? (У молодшій школі) — сподіваюся, так, ви понравитеся один одному).
Для дітей, які будуть навчатись у школі відразу незнайомою мовою — можливо, підготувати картки, де було б написано — туалет, вода, допоможіть, будь ласка — найголовніше.

 Що ми нагадуємо:

 • Перепитувати, коли не зрозуміло.
 • Обов'язково знати де туалет, де вода.
 • Вітатись, просити про допомогу, просити вибачення, дякувати — пережитий стресс, зміни в житті та оточенні у багатьох дітей ці навички приглушили.
 • Дізнаватись про правила нової середовища — вони можуть відрізнятися.
 • Обов'язково пам'ятати: не виходити із школи, не попередивши вчителя та батьків.
 • Нічого на вулиці не чіпати! Не підіймати із землі предмети, не залазити на дерева.
Знаєте, з кількома із учительок ми домовилися, що вони напишуть листи дітям, яких навчали у минулому році, дітям, що зараз навчатимуться в інших країнах та інших школах. Цей лист про те, що ми не втрачаємо зв'язок, про те, що ми пам'ятаємо один про одного і зустрінемося. І ще — він має стати дозволом на те, щоб дитина заводила нових друзів, це підтвердження того, що адаптація до нового — не рада того, що нам важливо. Це розширення. І ще у листі прохання — занотовувати все, що подобається у новій среді.
І з однією вчителькою ми створювали листи для нових учнів. Привітання, розповідь про правила, фото класу, побажання від себе та фото вчителів.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Читайте інші свіжі матеріали у блогах українських мам та тат
Наші проекти