Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="267967"]

Підготовка зору до школи: поради офтальмологів

Old date:
Current date: 2024.04.17
New date: 2021.08.04
0
Поділитися:
Актуальне питання для всіх батьків, чиї діти йдуть до школи: Як зберегти дитячий зір під час зайняти? Підготуйте дитячу зорову систему

Актуальне питання для всіх батьків, чиї діти йдуть до школи: Як зберегти дитячий зір під час зайняти? Підготуйте дитячу зорову систему до нових навантажень, користуючись порадами офтальмологів.

Підготовка зору до школи

Джерело: instagram@khamovniki_rayon

Що чекає на зір вашої дитини у школі?

У школі зорове навантаження різко збільшується. Якщо раніше малюк переважну більшість часу грався, дозовано дивився телевізор та грав у планшет, то зараз додаються довгі години зайняти та концентрації уваги. Що чекає на зорову систему:

 • Зоровий аналізатор працює у напруженому режимі. Він передає мозку понад 90% інформації від усіх рецепторів. Якщо він не підготовлений заздалегідь, нервна система отримує величезний стресс.
 • Зміщується баланс між перебуванням на свіжому повітрі та у поміщенні. Якщо до школи дитина більше години проводила на вулиці, то зараз вона частіше перебуває у класі. Це зменшує постачання кислорода до органів зору. Такий дисбаланс може призвести до погіршення зору.
 • Харчування в їдальні не завжди сприяє насиченню організму витаминами та мінералами. Це може позначитися на стані очей.
 • Вдома також не спадає напруга. Виконання домашніх завдань вимагає залучення зорової системи, часто доводиться користуватися гаджетами та проводити за ними багато годин.

До всіх цих факторів слід підготуватися заздалегідь.

Підготовка зору до школи

Джерело: Shutterstock

Діагностика – перший крок

Огляд дитини в офтальмолога слід проходити ще немовлятам (вперше у віку від 3 до 6 міс, наступний огляд в 1 рік). Перед тим, як піти до школи, його проводять щороку — з 2 до 7 років. У цьому віці активно розвивається акомодація — здатність бачити на різних відстанях. Якщо трапляються порушення, їх треба виявити завчасно та максимально скорегувати.
Краще провести розширену діагностику із залученням комп'ютерних методів, адже діти молодшого віку не завжди можуть впоратися із таблицями для перевірки зору, описати чи добре вони бачать предмет. До того ж, техніка може вловити найменші вади, які не виявляють при звичайній діагностиці.


Що можна зробити у домашніх умовах?

Ще до того як відвідати лікаря організуйте дитині сприятливі умови для розвитку зорової системи:

 • Подбайте про робоче місце. Купуйте парту та крісло, які регулюються за висотою, щоб підібрати правильне відстань від книжок та зошитів до очей.
 • Запишіть дитину на спорт та більше години проводьте на вулиці. Це покращує загальний стан здоров'я, сприяє нормальному кровообігу.
 • Потурбуйтесь про раціон харчування, додавайте продукти із витаминами та мінералами. Якщо у дитини є міопія, то офтальмолог може додатково прописати препарати.
 • Омежте тайм-скрін — годину, яку дитина проводитиме за гаджетом, не повинна перевищувати 1 години по 20 хв для дітей до 5 років.
 • Забезпечте якісне освітлення у кімнаті дитини, а також на її робочому місці.
Підготовка зору до школи

Джерело: Shutterstock

Терапевтичні заходи

Якщо ви хочете підготувати зір вашої дитини заздалегідь, можна звернутися до спеціалізованого офтальмологічного центру. У центрі Новий Зір функціонує відділення дитячої офтальмології. За допомогою інноваційного обладнання дитині проводять комп'ютерну діагностику, яка займає в середньому 2 години. Це безболісно, ​​ефективно та комфортно.

Професійні дитячі офтальмологи розробляють індивідуальний терапевтичний курс для дитини, щоб тренувати її зорову систему, при необхідності підбирають окулярну або контактну корекцію. Комплекс заходів включає процедури на різних апаратах, які діють у таких напрямках:

 • покращення кровообігу ока, що сприяє кращому насиченню кислородом та питательними речовинами;
 • активізація роботи центральних відділів зорового аналізатора;
 • тренування зорової системи дитини для роботи на близькому відстані (читання, лист);
 • розвиток бінокулярного зору, що спрямований на подолання косоокості та синдрому льодового ока.

Курс може відрізнятися залежно від стану зорової системи вашого малюка. Почніть готувати зір вашої дитини вже зараз, щоб зберегти його від першого класу і до випускних іспитів.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Читайте інші свіжі матеріали у блогах українських мам та тат
Наші проекти