Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="276960"]
діти грають

Ігри для стабілізації стану дітей різного віку

Old date:
Current date: 2024.04.17
New date: 2023.07.26
0
Поделиться:
Ми сьогодні з донькою і її подругою гуляли по селу.  Пройшли біля дому, де вибухом вибило вікна і пошкодило стіни. (Я не знала, що він

Ми сьогодні з донькою і її подругою гуляли по селу.  Пройшли біля дому, де вибухом вибило вікна і пошкодило стіни. (Я не знала, що він є по дорозі) Я подивилась на дівчат (йшла за ними) — вони після цього будинку пришвидшили крок, спинки напружились, їх хода стала іншою (я дуже уважна до реакцій тіла). Коли зблизька  подивилась на них — погляд розфокусований. Уникали дивитись в очі. 

діти грають

Джерело: freepik

Ми не можемо спрогнозувати, що стане тригером для реакцій дітей (і наших), що нагадає про небезпеку чи налякає.

  • Повертаємо контакт з реальністю. Я одразу запропонувала їм гру — називала кольори і просила знайти на вулиці (називала об’єкти які б були зверху, знизу, щоб дівчата могли подивитись праворуч, ліворуч, на свій і мій одяг, торкнутись його, подивитись на взуття (і повернути контакт із ногами) (нам потрібно активізувати око-рухальний (глазодвигательный) нерв. Дітей налякало саме те, що вони побачили, тому я почала із зору).

Якщо ми дома:

  • Квест. Дома я запропонувала швидкий квест (обрати невелике слово, на клаптиках паперу написати по одній літері цього слова і місце, де шукати наступну літеру. Розкласти паперці. На останній покласти сюрприз. І попросити знаходити літери, читати, скласти слово з літер. Я розклала літери так, щоб діти були рухливими, щоб входили в контакт із різними поверхнями, щоб були різні напрями рухів. Ми задіяти мовлення, зоровий канал, просторову орієнтацію, процес аналізу і складання. І в кінці — відчуття перемоги — бо все знайшли, отримали свій дофамін від маленького подарунку. В принципі, цього вже вистачило, щоб повністю їх стабілізувати.

На всяк випадок


  • Тілесність. із своєю дитиною ми можемо обійматись, але при гостях вона це не любить.

Дала дівчатам браслет — м’який браслет з іграшкою Пікачу. Він м’яко, але досить плотно обіймає руку. Повертає відчуття тілесності. Можна пов’язати щось приємне на доторк, можна загорнутися в плед.

можна розкласти предмети різних матеріалів і форм, просити, щоб дитина відвернулась (краще не просити заплющувати очі), торкалась предметів і називала, що це.

діти

Джерело: freepik

  • Зір:

гра в «глядєлки»

ми обводили профіль, що створений тінню (ця багатогранна гра — практика)

на склі (я взяла рамочку зі склом від якогось свого сертифіката) малювати маркером портрет, приклавши скло до обличчя. (ця вправа ще й допомагає витримувати і підтримувати контакт. Тільки потрібно попередити дітей, що портрети будуть смішними).

  • Звук: я взяла інструменти з моєї колекції (це було помилкою, бо для дітей це було радістю, а для мене самої вони були дуже гучними, потрібно ж і про себе піклуватись). Можна просто використовувати різні поверхні чи предмети з різних матеріалів. Я просила із закритими очима (чи відвернувшись) назвати, якими інструментами я видаю звуки.

Просила повторити за мною ритм, а потім повторювала ритм за дітьми.

ми простукувати разом ритм пісні, яку всі знають,

по черзі «грали» одна за одною, щоб мелодія не переривалась.

діти грають

Джерело: freepik

  • Смак: А якщо потрібно ще й дитину  нагодувати — можна нарізати яблуко, банан, мандарин, сир, моркву. «Грати» в те, що дитина має вгадати — розрізнити на смак, що це.
  • Нюх: У доньки трохи нежить, тому розрізняти аромати я їм сьогодні не пропонувала.

Насправді, всі ці ігри можуть бути просто іграми. Вони можуть допомогти весело провести час з дитиною. Вони не замінять роботи із спеціалістом, якщо ця робота потрібна. Але, насправді, можуть допомогти в стабілізації стану.

Обіймаю, Родино ❤️ як хочу Перемоги


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты