Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="139444"]
Здоров'я

В яку погоду кліщі стають особливо небезпечними для дитини

0
Небезпека кліща для дитини очевидна: якщо кліщ є переносником кліщового бореліозу, то дуже можливо, що у дитини віз

Небезпека кліща для дитини очевидна: якщо кліщ є переносником кліщового бореліозу, то може бути, що у дитини виникнуть досить важкі стани.

кліщ вкусив

Джерело: instagram @sanitar_03_uu

Якщо дитину вкусив кліщ, можливі такі ускладнення: на шкірі – розвиток специфічної еритеми; для серця укус кліща небезпечний розвитком кардиту; на нервовій системі це може виявитися паралічем лицьового або інших черепних нервів, у найважчих випадках – розвитком менінгіту; для суглобів укус кліща чреватий виникненням артриту.

 

Якщо ж погода після теплих (а особливо спекотних) днів раптом змінюється на прохолодну та похмуру, кліщі стають особливо агресивними та ймовірність їхнього попадання на тіло людини значно зростає. Навчайте це, плануючи свої весняні пікніки та прогулянки парками.


Активність кліщів спостерігається у період із березня по листопад. Але протягом усього цього часу активність цієї павукоподібної істоти (кліщ - не комаха, це особливий клас членистоногих) неоднакова: піки активності кліща спостерігаються у квітні-травні та серпні-вересні. Важливо знати, що кліщі менш небезпечні в суху та спекотну погоду (знижується не ступінь їхньої інфікуючої здатності, а агресивність).

зараження кліщем

Джерело: pixabay

Де можна «підхопити» кліща? Найнебезпечніше - чагарники і висока весняна трава: кліщі піднімаються вище і вже звідти, дочекавшись зручного випадку, потрапляють на одяг або відразу на шкіру людини. Крім того, кліща можуть принести до будинку тварини, він може опинитися у букеті польових квітів. Крім того, кліщ може перебратися з однієї людини на іншу. Тому в громадському транспорті краще триматися подалі від людини, яка явно повертає з дачі.

Як уникнути зараження кліщем. На прогулянках або пікніках утримуйте дитину від ігор у чагарниках. Це, правда, нелегке завдання - утримай їх, спробуй! Тому, щоб уберегтися від нападу кліща, приділіть особливу увагу одягу дитини. Вона повинна бути світлою (щоб було легше помітити повзаючих кліщів), однотонною з довгими рукавами, що щільно прилягає до тіла. На голові обов'язково має бути шапочка або кепка. Вдома після прогулянки потрібно відразу ж змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка або спати у ньому. Пам'ятайте: витрушування одягу не позбавляє його від кліщів!

чим небезпечний кліщ

Джерело: pixabay

Використовуйте репеленти (Кошти, що відлякують кліщів). Препарати слід купувати в аптечній мережі, наносити згідно з інструкцією. Користуватися репелентами необхідно з урахуванням віку дитини, у разі алергічних реакцій необхідно звернутися до лікаря.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти