Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="91400"]
Здоров'я

Весняна алергія: що викликає поліноз у дитини

Old date: 2017-04-25
Current date: 2023.02.01
New date: 2021.05.20
0
Малюк невпинно чхає, чухає очі, з носика тече... Навесні такі симптоми часто говорять про сезонну алергію - поліноз. До

Малюк невпинно чхає, чухає очі, з носика тече... Навесні такі симптоми часто говорять про сезонну алергію — поліноз. Які рослини її спричиняють?

Сезонна алергія, поліноз, у дитини.

Burda Media

З настанням теплих сонячних днів матусі зітхають із полегшенням – нарешті пройшов сезон застуд, і малюк перестане хворіти. Але звідки знову нежить, чому малюк без кінця чхає, очі червоні, опухлі? "Ох, знову в садку вірус підчепив", - засмучуються батьки.

Не поспішайте грішити на віруси, такі симптоми можуть говорити про прояв сезонної алергії на пилок квітучих дерев та рослин – полінозі. Поліноз - один з найпоширеніших різновидів алергії. Що його спричиняє?

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Як з'являється алергія

Один із найпоширеніших алергенів – пилок рослин. І сезонна алергія чи поліноз – це імунна реакція організму, підвищена чутливість до білків, що входять до складу пилку рослин.


«Ну, як же так! — обуряться батьки – кілька років у малюка все було нормально, гуляли з ним за будь-якої погоди, і навесні, і влітку, і жодної алергії! Звідки раптом з'явився цей поліноз?

У тому й річ, що з'явився він не раптом. Процес підвищення чутливості організму до якогось речовини алергену відбувається поступово. І у немовлят поліноз практично не зустрічається саме тому, що алергія не з'являється при першому контакті організму з речовиною-алергеном.

Алергія на пилок найчастіше проявляється у дітей після трьох років, які вдихають весняне повітря, а разом з ним і пилок дерев (квітів, рослин) вже не вперше.

Небезпечні рослини

Потенційно шкідливих рослин – безліч.

Їх прийнято поділяти на три групи:

  •  дерева та чагарники: дуб, береза, верба, вільха, ясен;
  • бур'яни: амброзія, кульбаба, лобода, полин;
  • злаки: жито, пшениця, гречка.

У більшості випадків алергія розвивається на пилок вітрозапильних рослин, вона дуже дрібна, швидко поширюється, має високу летючість. Пилок рослин, які запилюються комахами (наприклад, фруктові дерева), також може викликати алергію, але такий пилок більший, не переноситься вітром і майже не потрапляє в дихальні шляхи.

Весняна алергія, як правило, пов'язана з цвітінням дерев сімейства букоцвіті. Це такі поширені у нашій смузі дерева як береза, вільха, ліщина, дуб. Вони цвітуть протягом усієї весни, запилюються вітром, квіти у них у вигляді сережок - не дозволяйте малюкам підбирати їх із землі і грати з ними!


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти