Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="107611"]
Здоров'я

Травма у дитини: як відрізнити перелом від забиття

Old date: 2017-08-19
Current date: 2022.12.06
New date: 2019.05.13
0
Травми у дитини влітку – справа звичайна. Та й узимку теж. І сподіватися на те, що малюк виросте, так і не доставивши мамі сильних тривог.

Травми у дитини влітку справа звичайна. Та й узимку теж. І сподіватися, що малюк виросте, так і не доставивши мамі сильних тривог, просто смішно. Тому всім мамам потрібно бути трішки медсестрою. 

Маленька дівчинка на прийомі у лікаря.

Fotolia.com

Травми у дитини влітку можна розділити на дві великі групи: що супроводжуються кровотечею і без нього, тобто забиті місця, переломи, розтягнення. Симптоми цих проблем багато в чому схожі. Це сильний біль та виникнення пухлини у пошкодженому місці. І все-таки кожна з цих травм має свої особливості, знання яких дозволяє якщо не поставити діагноз (це прерогатива лікаря), то хоча б зробити перші припущення і надати грамотну першу допомогу.

Основні симптоми перелому

Розпізнати перелом можна за такими ознаками:

 1. Виникнення сильного болю під час травмування. Відмінна риса болю при переломі - її невгамовний характер протягом декількох годин, іноді навіть наростання болю з часом.
 2. Наявність сильного набряку, іноді гематоми. Але треба мати на увазі, що деякі види переломів (наприклад, так званий вбитий перелом) набряком не супроводжується.
  Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!


  Дитина на прийомі у лікаря.

  Burda Media

 3. Обмеження рухливості кінцівок за її переломе: кулак на зламаній руці не стискається, спертися на зламану ногу неможливо. І знову виняток із правил: при переломі малої гомілкової кістки, наприклад, обмеження в русі не спостерігається.
 4. Подовження або, навпаки, скорочення кінцівок, якщо стався перелом зі зміщенням. Цей один із самих очевидних ознак перелому, що не дозволяє сплутати його з забиттям.
 5. Іноді перелом у момент свого виникнення супроводжується хрускотом кісток. Такі самі звуки можна почути, якщо обмацувати пошкоджену кінцівку. Це так звана крепітація. Але це відбувається далеко не завжди, а лише в тих випадках, якщо кістки не перекладаються м'якими тканинами. Не намагайтеся перевірити наявність крепітації – це може призвести до зміщення кісток, пошкодження нервом, судин, м'яких тканин.

  Burda Media

  Burda Media

Як відрізнити перелом від удару

Удар – це пошкодження шкіри, підшкірної клітковини або м'язів без видимого порушення їх цілісності. Симптоми забиття багато в чому схожі на симптоми закритого перелому. Такий самий сильний біль у момент травмування, поява набряку, іноді – гематоми. Невеликою відмінністю є зменшення інтенсивності болю протягом 2-3 годин. Однак сподіватися на цей симптом, самостійно виключаючи можливість перелому, все ж таки не варто.

Що робити, сумніваючись у діагнозі? При підозрі на перелом кінцівки потрібно накласти шину на руку чи ногу, прикласти холод до місця ушкодження та негайно звернутися до лікаря. Іноді навіть фахівцю не вдається поставити правильний діагноз і безпомилково відрізнити перелом від забиття, не вдаючись до рентгенографії або комп'ютерної томографії. Не сподівайтеся на «авось» - поспішіть до лікаря!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти