Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="195289"]
Здоров'я

5 приводів звернутися до лікаря від американських дерматологів

1
Фахівці з Американської Академії Дерматології (AAD) назвали 5 ознак родимок у дітей, які потребують обстеження. Батьківщина

Фахівці з Американської Академії Дерматології (AAD) назвали 5 ознак родимок у дітей, які потребують обстеження.

Родимки у дитини

Джерело: Shutterstock

Родимки, або невуси, з'являються на дитячій згодом, вони ростуть разом з дитиною і, як правило, абсолютно нешкідливі. Тим не менш, спостерігати за зростанням, змінами та розповсюдженням родимок батькам варто, щоб не пропустити небезпечні ознаки.

У певних ситуаціях те, що ми вважаємо невинною родимкою, може виявитися небезпечною для життя дитини меланомою (різновид раку шкіри). Чому потрібно перестрахуватися і все ж таки показати дитину з сумнівними родимками лікаря? Тому є кілька причин:

 • Досвідчений спеціаліст ще до інструментального обстеження може припустити, чи є небезпека і чи потрібно бути настороже батькам
 • Те, що не видно неозброєним оком, лікар може розглянути через спеціальний оптичний пристрій, який збільшує родимку в 10 разів та підсвічує спеціальним світлом (дерматоскоп)
 • Меланома піддається лікуванню на ранній стадії, а значить, чим раніше виявлено патологію, тим більша ймовірність повного одужання.
Родимки у дитини

Джерело: instagram @cosmetolog_072

Небезпечні ознаки родимок у дітей

 1. Нормально, якщо родимки ростуть пропорційно до зростання дитини. Якщо швидкість зростання невуса помітно вища, при цьому вона змінює форму і відрізняється від інших родимок — дерматологи називають ці родимки «гидкими каченятами». Такі зміни можуть бути ознакою меланоми.
 2. Родимки мають куполоподібну форму, що виступають над шкірою, із зубчастою межею, що мають кілька кольорів (коричневий, червоний, синій, чорний), сходіть до дерматолога. Швидше за все, кольорові родимки це так званий Шпіц-невус. Ця доброякісна освіта не є небезпечною для здоров'я. Невуси Шпіца частіше з'являються в проміжку 10 - 20 років, але дитина може і народиться з такою цяткою. Шпіц-невус зовні схожий на меланому, тому обов'язково потрібно показати його лікарю, особливо якщо невус змінює форму і активно зростає.
 3. Виступаючі над рівнем шкіри родимки можуть травмуватися і кровоточити, дитина може подряпати її - це неприємно, але не небезпечно. Однак, якщо невус кровоточить без будь-якої зовнішньої причини, виглядає як ранка, що кровоточить, це може бути небезпечним симптомом.
 4. Занадто велика кількість родимок (більше 50), також привід порадитися з дерматологом і постійно уважно спостерігати за їх станом. Поява нових родимок з віком – це нормально, але фахівці кажуть, що їх не повинно бути більше ніж 20 штук. Австралійське дослідження виявило, що більше половини пацієнтів з меланомою у віці 15-19 років мали понад 100 родимок.
 5. Якщо у дитини є вроджений (або незабаром після народження) гігантський невус — більше 20 см., ризик розвитку меланоми різко збільшується. Більше половини меланом, що розвиваються з гігантських родимок, діагностуються у віці до 10 років.

Обстеження родимок у дитинстві може стати корисною звичкою на все життя! Пухлини шкіри добре лікуються на ранній стадії. Головне – вчасно звернутися до лікаря!Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Один коментар на «“Родинки у дитини: 5 приводів звернутися до лікаря від американських дерматологів”»

 1. Римочка:

  Таке педантичне питання. Як на мене, краще регулярно ходити до дитячого дерматолога, щоб не ризикувати. Нехай лікар подивиться та оцінить. Медичні послуги на дуже високому рівні. Все для дітей. Здоров'я найважливіше

  Відповісти

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти