Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="250595"]
Здоров'я

Чому дітям корисно ходити босоніж по піску: відповідь подолога

Old date:
Current date: 2022.05.24
New date: 2021.08.22
0
Теплий чистий пісок, босі ніжки та повна свобода – ось воно щастя будь-якої дитини! Але виявляється, це ще й дуже корисно для дітей.

Теплий чистий пісок, босі ніжки та повна свобода – ось воно щастя будь-якої дитини! Але виявляється, це ще й дуже корисно для дитячих ніжок.

Чому дітям корисно ходити босоніж по піску

Джерело: pixabay.com

Доктор Комаровський опублікував статтю подолога Кирила Шликова @dr.shlykov про безумовну користь контакту босих дитячих ступнів з піском.
Ходіння босоніж по піску — це найкраща фізкультура, яку нам вигадала природа. «Ком землі, наповнюючи склепіння стопи, від Адама і досі рятує босу ногу людини від плоскостопості» — писав відомий радянський ортопед Р.Р. Шкідливий.⁣

Чому дітям корисно ходити босоніж по піску

Джерело: pixabay.com

По-перше, суглобам стопи нічого не заважає, і вони можуть вільно рухатися.


По-другеЩоб пристосуватися до в'язкої поверхні, м'язам доводиться активно працювати. А це призводить до збільшення їхньої сили, що допоможе в майбутньому утримувати стопу в правильному положенні.

По-третє, нашій стопі дуже не вистачає сигналів від навколишнього середовища: яка поверхня - м'яка або тверда, який у неї рельєф, яка температура. Чому не вистачає? Тому що ми з дитинства привчені ходити у взутті і живемо в місті. А якщо сигналів від стопи мало, мозок стає "ледачим" і розучується керувати стопою, кроком.


По-четверте, Саме рецептори підошви (барорецептори) дають правильне налаштування всього тіла до самої верхівки. Вони передають інформацію нервовій системі, як утримувати хребет, у якому положенні тримати суглоб, які м'язи скорочувати. А якщо інформація обмежена, мозок починає додумувати, як розташувати тіло, і все частіше помиляється.

Чому дітям корисно ходити босоніж по піску

Джерело: pixabay.com

Але, безумовно, важливо не забувати про запобіжні заходи:⁣

? переконайтеся, що в піску немає шибок та інших гострих предметів;⁣
? вибирайте місця, де не вигулюють тварин;
? не варто ходити босоніж по піску, якщо у вас недавно була травма стопи або на ногах є рани.


Чому дітям корисно ходити босоніж по піску

Джерело: pixabay.com

Ідеальне місце для прогулянок піском - це, звичайно, пляж на морі. Але й у багатьох дворах я часто бачу привезений для дітей чистий пісок, де хочеться скинути взуття та побігати, як у дитинстві!


Джерело: @doctor_komarovskiy


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x