Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="192275"]
Здоров'я

Хибна короткозорість у дитини: поради офтальмолога

Old date:
Current date: 2022.09.29
New date: 2020.09.14
0
Незабаром вересень. У школах розпочинається навчальний рік. Стільки всього попереду – нові знання, поки що не читані книжки… і підвищені

Незабаром вересень. У школах розпочинається навчальний рік. Стільки всього попереду – нові знання, поки що не читані книжки…
та підвищені зорові навантаження. Чим небезпечна помилкова короткозорість?

скоро в школу, помилкова короткозорість, проблема із зором у дітей, короткозорість, далекозорість, як організувати робоче місце дитини-школяра, окуляри

Джерело: Shutterstock

Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, кожна четверта дитина шкільного віку має проблеми із зором. Найчастіше це короткозорість – порушення рефракції очей, у якому складно розглядати видалені предмети. За даними невтомних британських учених, у середньому зір сучасних учнів погіршується на 0,27 діоптрію на рік. Однак, говорячи про короткозорість, не можна не сказати про захворювання, яке називається короткозорістю помилковою (інші назви цієї патології - спазм акомодації або синдром втомлених очей). Чим небезпечна помилкова короткозорість? Який механізм її формування? Давайте розумітися!

Якщо очі спазмують

скоро в школу, помилкова короткозорість, проблема із зором у дітей, короткозорість, далекозорість, як організувати робоче місце дитини-школяра, окуляри

Джерело: GettyImages

Зорова система людини подібна до бінокля — і так само, як це оптичне пристосування, здатна наводити фокус на об'єкт, що розглядається. Робиться це за допомогою циліарного м'яза, що змінює рівень опуклості кришталика, однієї з природних лінз ока. При погляді вдалину м'яз розслабляється, і кришталик стає плоским, якщо необхідно розглянути предмети, розташовані поблизу, — м'яз, навпаки, напружується, роблячи кришталик опуклим.

При читанні, листі, роботі за комп'ютером, тобто в ситуації тривалої напруги циліарного м'яза при роботі на близькій відстані, що нерідко трапляється під час занять у школі, розвивається спазм акомодації або помилкова короткозорість. Без лікування спазм акомодації може призвести до стійких змін у фізіологічній будові ока, і тоді помилкова короткозорість перетвориться на справжню, перемогти яку буде набагато складніше.


Слідкуйте, щоб ваш юний учень під час читання не забував вчасно вмикати світло!

Увага, небезпека!

скоро в школу, помилкова короткозорість, проблема із зором у дітей, короткозорість, далекозорість, як організувати робоче місце дитини-школяра, окуляри

Джерело: instagram @zdorovoe_pokolenie_

Правильне харчування, фізична активність дуже важливі для дитячого зору, але на жаль, не є 100% страховкою — здоров'я очей будь-якого школяра під загрозою. При цьому діти не можуть об'єктивно оцінити свій стан і поскаржитися дорослим — школярі, що страждають на хибну короткозорість, часто потрапляють у розряд „ледарів” тільки тому, що швидше втомлюються від занять…

На які симптоми слід звернути пильну увагу?
• Зниження гостроти зору, характерне для короткозорості.
• Поява відчуття різі та печіння в очах.
• Часті головні болі.
• Підвищена дратівливість.
Якщо ви помітили щось подібне, скоріше покажіть дитину лікареві! А ось займатися самолікуванням та бігти в оптику за окулярами для дитини не варто. Адже підхід до боротьби з помилковою короткозорістю відрізняється від методів, що застосовуються при лікуванні короткозорості істинної.

Як допомогти при помилковій короткозорості? Запитайте у лікаря!

Якщо йдеться про захворювання очей, важливо зрозуміти: хворобу легше перемогти на початкових стадіях! Тому звертатися до офтальмолога потрібно не лише у разі виникнення тривожних симптомів. Показуйте малюка лікаря не рідше, ніж раз на рік, а за наявності спадкової схильності - мінімум двічі. Не забувайте, що максимально об'єктивне обстеження зорової системи проводять на комп'ютеризованому обладнанні при обов'язковому розширенні зіниці.

Як лікують помилкову короткозорість?

Проводять курси ультразвукової та інфрачервоної лазерної терапії, лазерної стимуляції з різною довжиною хвилі, магнітотерапії, електростимуляції, сеанси вакуумного масажу, відеокомп'ютерного аутотренінгу та різних комп'ютерних програм, спрямованих на тренування акомодації. Ефективність таких апаратних процедур підтверджується фахівцями провідних російських та зарубіжних офтальмологічних центрів.

Дитині, що страждає помилковою короткозорістю, призначається індивідуально підібраний курс дієвого медикаментозного лікування, даються рекомендації щодо правильного виконання гімнастики для очей у домашніх умовах. Під час консультації лікар розповість про правильну організацію робочого місця, обмеження у використанні комп'ютерних гаджетів та багато іншого.

Консультант: Олена Буреніна, провідний офтальмолог

10 ВЕСЕЛИХ ВПРАВ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ НАВЧИТИ ДИТИНУ ПЛАВАТИ⇒

 

 


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти