Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="278757"]
Здоровье

Літні небезпеки для дитячих очей

0
Час канікул настав! Батькам можна із полегшенням видихнути, але, з іншого боку – й напружитися. Діти залишаються на цілий день самі,

Час канікул настав! Батькам можна із полегшенням видихнути, але, з іншого боку – й напружитися. Діти залишаються на цілий день самі, без нагляду, тож потрапляють у різні пригоди й нерідко травмуються. Які небезпеки чатують на непосид на вулиці й удома, розкаже дитячий офтальмолог мережі медцентрів “Новий Зір” Ярослав Кошеленко. Звісно, мова піде про очі.

дівчинка, літо Літні небезпеки для дитячих очей

Джерело: Freepik

Ярослав Кошеленко
Ярослав Кошеленко
Лікар-офтальмолог клініки "Новий зір"

Інфікування

Брудні руки, ігри в пісочницях та купання у водоймах – найчастіші причини виникнення бактеріального кон’юнктивіту. 

Річ у тім, що пісочниці в нас не закриваються, тому там граються не лише діти, а й собачки та котики, залишаючи по собі продукти своєї життєдіяльності. Якщо такий пісок потрапив в очі, одразу ж промийте їх бутильованою водою. Тільки в жодному разі не використовуйте антисептиків для рук. А вдома вже ретельно вимийте піщинки чистою, краще фільтрованою водою, або краплями штучної сльози. 

Дискомфорт не минає? Йдіть без зволікань до окуліста. Адже на першому етапі існує просто загроза розвитку кон’юнктивіту. Але треба зважати, що пісок – це маленькі гострі кришталики, які легко ріжуть прозору частину ока. В результаті виникає кератит (запалення) й рогівка починає мутнішати. Цей процес може бути незворотним і призвести до сліпоти. 


Як зрозуміти, що розвинулося запалення? Очі стануть червоними, а вночі після потрапляння піску з’являться виділення. І на ранок буде дуже різка реакція на світло. Отже, мерщій до лікаря.

Плескання у водоймах теж загрожує бактеріальним кон’юнктивітом. Але тут прихована й інша небезпека: у річках та озерах живуть паразити, наприклад дирофілярії, яких можна підхопити. Личинки цього глиста поселяються у повіках, очному яблуці та кон’юнктиві.

Яку ж профілактику зробити, якщо дитина без дозволу полізла у брудну воду з головою? Закрапати очі антисептиком на кшталт альбуциду (сульфацилу), бо лише промити їх буде неефективно. Адже найпростіші дуже добре розвиваються у кон’юнктивальній порожнині. Якщо на наступний день закисання й виділення не зникають, звертайтеся до офтальмолога.

Шкідливе сонце

У нас немає звичаю, щоб діти влітку ходили у сонцезахисних окулярах. І дарма, бо ультрафіолет часто згубно впливає на сітківку ока. Причому панама не допоможе, адже ви не проконтролюєте, чи не дивиться дитина на сонце.

дівчинка, літо, мильні пузирі Літні небезпеки для дитячих очей

Джерело: Freepik

Травми

Якщо в око вдарив м’яч, потрібно обов’язково показати дитину окулісту. За такої травми може бути розрив або відшарування сітківки, що призводить до сліпоти. Візуально ви нічого особливого не побачите – просто червоне око, тому ступінь ураження визначить лише лікар. 

Від удару трапляється розширення зіниць, які потім самостійно не звужуються. Тоді це штучно робить окуліст. 

Якщо дитина носить окуляри й через удар скельця розтрощило, слід обов’язково звернутися до офтальмолога – тільки фахівець зможе дістати з ока скалки. Взагалі, батьки повинні взяти за правило: видалення будь-якого стороннього тіла – то парафія виключно лікаря. Інакше є ризик запалення орбіти, що загрожує вже страшними наслідками.

Вибухонебезпечні предмети

Реалії життя такі, що треба розмовляти з дітьми про небезпеки війни, зокрема й про вибухонебезпечні предмети. Найперше – просто не підходити до них. Коли побачили снаряд чи розтяжку й поряд немає дорослих, слід вернутися тим же шляхом на безпечну відстань (300 м, або 400 кроків) і зателефонувати на номери 101 чи 102. 

Якщо все ж стався вибух, потерпілого рятуватимуть по лінії політравми – спочатку допомогу надаватимуть травматологи, а потім вже офтальмологи.

Опіки

Дітей приваблює вогонь, тому спроби самостійно розвести багаття або вперше прикурити сигарету можуть завершитися термічним опіком. Це небезпечно через ризик запалення всередині ока, тому потрібна обов’язкова консультація офтальмолога, аби той оцінив, яка ділянка уражена. Для меншої травматизації накладіть бінокулярну пов’язку, щоб очі не рухалися, і їдьте в лікарню. 

Трапляються й нещасні випадки в разі користування газовою плитою. Якщо конфорка потухла, а після кількох спроб запалити її вогонь раптово спалахнув, часто обпікається обличчя, вії та брови обгоряють. Лікар має оглянути постраждалого. При незначних опіках він призначить домашнє лікування, яке триватиме 3–5 днів – просто буде облазити шкіра. Проте через опік зір може погіршитися. 

діти, літо Літні небезпеки для дитячих очей

Джерело: Freepik

Алергія

Пил, смог, цвітіння – для алергіків це означає почервоніння очей, свербіж та набряк повік. Якщо дитина сплела віночок і в неї почали з’являтися зазначені симптоми, треба зняти прояви алергії – дати антигістамінні препарати на кшталт лоратадину й закрапати протиалергічні краплі в очі.

Шкода від гаджетів

Це, мабуть, найреальніша загроза для зору. Звісно, було б чудово, якби діти не сиділи цілий день за гаджетами, а гуляли на вулиці, адже важливо, щоб кисень надходив через рогівку до ока. 

У будь-якому разі встановіть правило взаємодії зі смартфоном чи комп’ютером: користуватися лише 2 години на день, при цьому кожні 20 хвилин робити перерви на 20 хвилин. Чому такі обмеження? По-перше, літня спека, робота кондиціонерів сушить повітря. А коли діти сконцентровані на зображенні на екрані, вони забувають кліпати очима, що призводить до пересихання зовнішньої ділянки ока. По-друге, через гаджети м’яз акомодації, що відповідає за фокусування, постійно напружений. Він не може розслабитися, тому маленькі користувачі можуть відчувати дискомфорт щодо зору. По-третє, якщо навантаження буде завеликим, особливо для школяриків із міопією, то короткозорість прогресуватиме швидше. 

Отже, привчіть дитину після 20 хвилин зорового навантаження 20 хвилин відпочити. Вона погралася за комп’ютером або пописала, почитала, потім хай переведе очі на дерево за вікном, сконцентрується на ньому, щоб змінити фокусну відстань. 

Зважте, що будь-які гаджети та все, що робиться на відстані витягнутої руки, навантажує очі. Тому віднесіть сюди й такі заняття, як малювання та складання пазлів. І пам’ятайте, що постава дуже впливає на зір, тож дивитися тікток у телефоні, краще сидячи, а не лежачи у ліжку.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты