Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="254778"]
Здоров'я

Коли не потрібна довідка від лікаря до школи та садочка?

0
Якщо дитина пропустила пару днів садка чи школи не через хворобу, а з будь-якої іншої причини, вимагати довідку у вас не мають права.

Якщо дитина пропустила пару днів садка чи школи не через хворобу, а з будь-якої іншої причини, вимагати довідку у вас не мають права.

як часто хворіють діти, адаптація до дитячого садка, що робити щоб дитина не хворіла в садку, дитина часто хворіє в дитячому садку, дитина не ходить у садок а постійно хворіє, що робити щоб дитина менше хворіла,

Джерело: GettyImages

З початком навчального року, особливо в умовах пандемії коронавірусу, адміністрації деяких навчальних закладів почали активно перестрахування та вимагати від батьків довідки, навіть якщо дитина пропустила заняття зовсім не через хворобу. Чому це незаконно, коли довідка справді потрібна і як правильно поводитися батькам пояснив освітній омбудсмен Сергій Горбачов на своїй сторінці Facebook.

Якщо дитина не ходила в садок

Отже, Горбачов нагадує: якщо дитина тимчасово не відвідувала садок з причин, не пов'язаних із хворобою, та ознак інфекційного захворювання у нього немає – його зобов'язані прийняти без будь-яких довідок. Це чітко зазначено у наказі МОЗ про «Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів», пункт 2, розділ 12.

При цьому, в тому ж «Регламенті» чітко зазначено, що в дитячий садок дитини не приймуть тільки якщо у нього є явні ознаки інфекційного захворювання (підвищена температура, нежить, кашель та ін.)


Для того, щоб дитина, яка одужала після хвороби, знову могла відвідувати садок, батьки повинні принести медичну довідку від педіатра або сімейного лікаря з рекомендаціями про індивідуальні особливості режиму дитини в садку на перші 10-14 днів.

Джерело: Instagram@molodue_mamu

Дитина пропустила заняття у школі

У принципі, підхід до школярів, що пропустили заняття, такий самий – в жодному законі не зазначено, що необхідна довідка від лікаря (навіть якщо пропущено більше 3 днів), якщо дитина не була хвора. Достатньо записки від батьків, що вони залишили дитину вдома, але вона здорова.

При цьому омбудсмен нагадав, що у випадку, якщо дитина не відвідувала заняття більше 10 днів, батьки не попередили про можливу відсутність дитини в школі, або, що ще гірше, самі про це не знали, навчальний заклад може передати дані дитини до поліції та служби у справах дітей.

Якщо неповнолітній учень не відвідував школу 10 днів, батьки або інші законні представники дитини зобов'язані надати до навчального закладу або медичну довідку (якщо дитина хворіла), або письмове пояснення причин (записку), чому дитина цей період не відвідувала школу.

Джерело: Instagram@chrissyjpowers

Омбудсмен наполягає – безпідставна вимога навчального закладу медичних довідок від батьків здорових дітей, які пропустили заняття, не лише незаконна, а й дуже шкідлива для дітей.

Крім того, якщо дитина пропустила школу не через хворобу, вона здорова і принесла записку від батьків, а адміністрація не допускає її до занять у школі, незаконно вимагаючи довідку, — вона грубо порушує право дитини на освіту. Тому що батьки цілий день, а то й цілий тиждень намагаються взяти дитині таку довідку — весь цей час дитина не тільки не відвідує заняття, а й додатково наражається на ризик інфікування, відвідуючи медзаклади, в якому можуть перебувати люди, які справді біліють.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти