Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="204022"]
Дбаємо про здоров'я: як захистити дитину від хвороб взимку, Здоров'я

Як надати першу допомогу, якщо сніг потрапив у вічі

Old date:
Current date: 2022.11.26
New date: 2021.12.30
0
Поясніть дитині головне правило гри в сніжки: цілитися можна тільки в руки, ноги та тулуб. Кидати грудки снігу в голову, чи

Поясніть дитині головне правило гри в сніжки: цілитися можна тільки в руки, ноги та тулуб. Кидати грудки снігу в голову, в обличчя іншим дітям категорично заборонено!

дитячий травматизм, травма ока, очі дитини, гра в сніжки, дитяча безпека, зимові ігри, зима 2019, як убезпечити дитину від травм взимку

Джерело: Pixabay

Яких лише подій не буває під час гри! Сніжок потрапив у око, так що іскри посипалися, з'явився біль, луснули судини склери: все це ознаки дуже частої в зимовий час дитячої травми – забиття ока. Вона може призвести до погіршення зору і навіть відшарування сітківки, що загрожує сліпотою.

Швидка допомога при травмі ока

Від червоного до багряного, а потім через фіолетовий до жовтого – так «цвіте» синець під оком цілий тиждень. Не чекайте довго: відразу покажіть дитину окулісту, але спочатку надайте першу допомогу. Потрібно якнайшвидше зупинити крововилив та розвиток набряку: тканини тут дуже ніжні та реагують на травму болісно.

На 10–15 хвилин прикладіть лід і змастіть потерпілу повіку сумішшю двох гелів (1:1) від варикозу: один на основі троксерутину (від болю та набряку), а інший — антикоагулянту гепарину для зовнішнього застосування (не дає крові звернутися та утворитися синцю) . Повторіть ще 2 рази протягом дня. Через добу залишиться ледь помітна синява по краях із легкою жовтизною.


дитячий травматизм, травма ока, очі дитини, гра в сніжки, дитяча безпека, зимові ігри, зима 2019, як убезпечити дитину від травм взимку

Джерело: Pixabay

Ознаки відшарування сітківки

Ознаки відшарування сітківки можуть виникнути не відразу, а через 2-3 дні і місяці. Це миготіння іскор перед постраждалим оком, поява в полі зору темної плями на кшталт хмари, тіні чи завіси. Покладіть дитину та викличте «швидку» допомогу! Щоб не спровокувати відшарування, місяць після травми не дозволяйте малюку фізично напружуватися.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти