Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="210638"]
Здоров'я

Група здоров'я дитини: хто, коли та як визначає

0
Усього груп здоров'я дітей 5 і це зовсім не діагноз, а лише орієнтир для правильної організації життя. У якому віці потрібно

Усього груп здоров'я дітей 5 і це зовсім не діагноз, а лише орієнтир для правильної організації життя. У якому віці необхідно визначити групу здоров'я дитини?

здоров'я дитини, група здоров'я дитини

Джерело: Fotolia

Групу здоров'я дитини визначають не раз, вона може змінюватися протягом життя і під впливом зовнішніх факторів – харчування, профілактика захворювань, загартовування, лікування та інші.

Хто визначає групу здоров'я дитини

Зрозуміло, визначати групу здоров'я дитини повинен лікар - в ідеалі, сімейний або педіатр, який спостерігає за розвитком та здоров'ям малюка з раннього віку. Для точного з'ясування стану дитячого організму потрібен огляд вузьких спеціалістів.

За результатами такого профілактичного огляду, а також результатами аналізів (загальний аналіз крові, сечі та інші при необхідності), бесіди з батьками та особистого огляду малюка, педіатр або сімейний лікар складає анамнез та визначає групу здоров'я дитини.


Коли визначають групу здоров'я дитини

Комплексну оцінку стану здоров'я дітей та рівня розвитку проводять із 3-річного віку. Привласнена група здоров'я може змінюватися має значення для дитячого садка – вихователі та медперсонал зобов'язані враховувати її при організації харчування та фізичних навантажень, а також для школи. Так, наприклад, можливе звільнення дитини з уроків фізкультури виходячи з присвоєної їй групи здоров'я.

Отже, групу здоров'я дитини визначають з 3 до 17 років, перед вступом до першого класу, за наявності проблем зі здоров'ям та хронічних захворювань, за необхідності профілактичних оглядів.

здоров'я дитини, група здоров'я дитини

Джерело: Shutterstock

Як визначають групу здоров'я дитини

Оцінка здоров'я дитини ґрунтується на кількох основних критеріях:

  • Чи є у дитини хронічні захворювання чи функціональні порушення
  • Загальний функціональний стан основних систем організму
  • Стан імунітету – здатність дитячого організму чинити опір несприятливим зовнішнім впливам
  • Відповідність рівня розвитку дитини (фізичного та емоційного) віковим нормам.

Має значення також спадковість і генетична схильність дитини до різних захворювань. Вона не впливає на встановлення групи здоров'я, але потребує підвищеної уваги та контролю.

здоров'я дитини, група здоров'я дитини

фото: Burda Media

Які бувають групи здоров'я

Група здоров'я, це діагноз, її можуть змінювати зі зміною стану дитини, але важливою є наявність хронічних захворювань.

1 група. До цієї групи відносять дітей, які мають хронічних захворювань, розвинених відповідно до віковими нормами як фізично, і психічно.

2 група. Більшості діток надають саме цю, 2-у групу здоров'я. Невелике зниження опірності організму до зовнішніх факторів та інфекційних захворювань. Спостерігаються незначні відхилення у розвитку систем організму, які можуть вирівнятися з часом, або стан погіршиться. Однак, у таких дітей немає хронічних захворювань та явного відставання у розвитку.

3 група. Наявність хронічного захворювання привід для лікаря віднести дитину до 3 групи здоров'я. Основне захворювання у дитини перебуває у стані ремісії, загострення трапляються лише зрідка, і викликають ускладнень. Сюди можуть віднести дитину з низькою або надто високою вагою та незначним відхиленням від норми у психічному розвитку.

4 група. Підставою для присвоєння 4-ї групи здоров'я дитині стане наявність прогресуючого хронічного захворювання з частими загостреннями та нестійкою ремісією. Сюди відносять також дітей, які перенесли операцію, травму, серйозне захворювання, що потребує обмеження у фізичних навантаженнях або спеціальної дієти.

5 група. Ви вже здогадалися, що до 5-ї групи здоров'я відносять дітей із серйозними захворюваннями та помітним відставанням у розвитку. Сюди відносять тих дітей, які знаходять порушення внутрішніх органів, дітей з інвалідністю і значним відставанням у психічному розвитку.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (3 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти