Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="122376"]
Здоров'я

Якщо дитина боїться стоматолога: 15 порад для батьків

Old date:
Current date: 2022.07.01
New date: 2021.04.10
0
Дуже часто похід до стоматолога для дитини та її батьків стає завданням з розряду виходять. Дитина боїться стоматоло

Дуже часто похід до стоматолога для дитини та її батьків стає завданням з розряду виходять. Дитина боїться стоматолога, не хоче відкривати рота і лікуватися, при цьому не допомагають жодні вмовляння. Діти, які йдуть до лікаря вперше, не поводяться так примхливо, страх з'являється лише після невдалого візиту або після того, як батьки вселили цей страх у своє дитя.

Дівчинка на прийомі у стоматолога (фото: thinkstockphotos/fotobank.ua)

Джерело: thinkstockphotos

Як підготувати дитину до спілкування зі стоматологом? Пропонуємо 15 порад для батьків, які дозволять вашому малюку вийти з кабінету лікаря задоволеним.
Не лякайте дитину стоматологом

Лякаючи дитину стоматологом, або будь-яким іншим лікарем, ви створюєте зайві проблеми на майбутнє. Після залякувань, навіть швидкоплинних, випадкових, у розмові з іншими людьми, які малюк чує, він не захоче відвідувати лікарів, плакатиме і влаштовуватиме істерики перед візитом, а ви зайве нервуватимете.

Не показуйте дитині, що хвилюєтеся

Дитина, яка ще не була у стоматолога, її не боїться. А ось якщо мама боїться стоматолога і починає дуже явно переживати за дитину, вона це відчуває і страх передається. Тому не перетворюйте похід до стоматолога на щось особливе, нехай це буде звичайна справа, ніби ви йдете на прогулянку або магазин. А якщо мамі важко впоратися з емоціями, з дитиною може сходити тато чи бабуся.


Розкажіть дитині про стоматолога та його роботу

Перед тим, як прийти з дитиною до стоматолога, розкажіть їй, чим займається цей лікар і що чекає на прийомі. Але не використовуйте складних слів та лякаючих фраз.

Знайдіть хорошого лікаря, який вміє працювати з дітьми

Багато батьків думають, що лікувати зуби дітям може будь-який стоматолог у клініці, але це велика помилка. Дитячі стоматологи вміють знайти правильний підхід до дитини та лікувати дитячі зуби практично безболісно. Дитина охоче сяде у крісло до доброї зубної феї, ніж до Надії Петрівни у білій масці на підлогу обличчя.


як підготувати дитину до стоматолога

Джерело: Instagram @diamond.stom

Пограйте вдома у стоматолога та пацієнта

Продемонструйте у такій грі всі маніпуляції, які лікар насправді виконує. Так дитина буде заздалегідь підготовлена ​​і охоче погодитися сидіти з відкритим ротом 15 хвилин на прийомі у лікаря.

Не використовуйте лякаючих фраз

Забудьте фрази "це не страшно", "не бійся", "тобі нічого робити не будуть, тільки подивляться". Коли лікар використовуватиме хоч якийсь інструмент, дзеркало для огляду тощо, дитина вже зрозуміє, що мама його обдурила. Тому фрази з «не» у таких випадках погано сприймаються і дитина починає підозрювати щось недобре.


Замініть звичні для стоматолога слова іншими

Наприклад, укол з анестезією – «заморозити зубик», свердлити – «вигнати черв'ячка із зуба», поставити пломбу – «заклеїти норку черв'ячка».


На прийомі поводьтеся спокійно

Якщо у вас запланував профілактичний огляд, то треба поводитися спокійно, ніби нічого особливого не відбувається. Не намагайтеся приділити дитині більше уваги та ласки у цей час.

діти у стоматолога

Джерело: Fotolia

Якщо ж ви йдете до стоматолога, коли зуб уже болить, скористайтеся такими рекомендаціями:

  1. Розкажіть дитині казку про те, як черв'ячок поїв зубик, посварив у ньому, а лікар рятує його, побризкає водичкою, щоб зубик не хворів, вичистить скриньки та закриє нірку спеціальною жуйкою. Тобто лікар виступить у ролі супергероя, який рятує зуб.
  2. Не дуріть, що боляче не буде, краще скажіть, що буде трохи неприємно, але терпимо. Переконайте малюка, що все зможе витримати, навіть якщо трохи поболить.
  3. Ідіть до лікаря тоді, коли малюк виспався, ситий і в хорошому настрої.
  4. Можна заздалегідь домовитися з лікарем і підготувати невеликий подарунок дитині, яка лікар вручить дитині за мужню поведінку. Нехай це буде маленька машинка чи лялька, але не річ, яку дитина давно хотіла. Інакше щоразу він чекатиме від походу до стоматолога більшого.
  5. Продемонструйте дитині свій приклад. Прийшовши до дитячого стоматолога, сядьте в крісло спочатку ви, щоб дитина бачила, що саме роблять. Намагайтеся виявляти позитивні емоції та бути спокійним.
  6. Водіть дитину до стоматолога частіше, щоб це була для нього звичайна регулярна процедура. Тоді і лікування проходитиме безболісно і страху не буде.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x