Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="41739"]
Здоров'я

Дитяча онкологія: поради психологів із різних країн

Old date: 2019-02-04
Current date: 2022.12.06
New date: 2022.02.15
0
15 лютого Міжнародний день онкохворої дитини, особливий день для консолідації щодо вирішення цієї проблеми, з розвіювання міфів та ін.

15 лютого Міжнародний день онкохворої дитини, особливий день для консолідації щодо вирішення цієї проблеми, розвіювання міфів та актуалізації її найважливіших аспектів профілактики, лікування онкозахворювань та адаптації.

На велику увагу заслуговує дитяча онкологія, яка зростає у своїх показниках. Поради психологів не можуть самі по собі вплинути на результат лікування, але здатні стати серйозною підтримкою для маленьких пацієнтів та їхніх батьків.

Поради психологів різних країн мають об'єднуючу рекомендацію – використання комплексного підходу до реабілітації, адаптації дітей з онкозахворюваннями та їхніх батьків. До переліку рекомендованих заходів та кроків входять такі:

 1. Використання медитації, технології візуалізації для мобілізації імунної системи дитини. Діток вчать представляти боротьбу клітин як битви казкових образів, у яких ракові клітини надають переможеними.
 2. Для боротьби з інтенсивними болючими відчуттями важливо допомогти освоїти маленьким пацієнтам дихальні вправи. У деяких, особливо успішних випадках це може призводити до зниження частоти прийомів знеболюючих препаратів.
 3. При можливості максимально активно включати дитину в найрізноманітнішу творчу роботу (ліплення, малювання, аплікація тощо) і доступні її стану гри. За участю психолога це має бути арт-терапія та ігрова терапія. Потрібно знижувати негативний вплив умов лікарняного перебування.
 4. Мамам та татам варто відвідувати зустрічі батьків дітей з онкозахворюваннями.

  Джерело: instagram @nastya.glick

 5. Крім групової терапії, дуже важливі індивідуальні консультації психолога після того, як діагностовано онкологію у дитини, в періоди до та після операції, початку та закінчення хіміотерапії, променевої терапії та ін. видів лікування. Це можливість отримати інформацію та знайти відповіді.
 6. Після повернення додому дитина та батьки продовжують потребувати психологічної підтримки. У психіці онкохворої дитини відбуваються серйозні зміни: змінюється думка, він стає багато в чому «дорослішим». Але все ж таки він не перестає бути дитиною. Як спілкуватися з ним, як допомагати йому спілкуватися з іншими, як організовувати його день, як говорити про нових друзів, яким не допомогло лікування, як умовляти на подальшу терапію – це і багато іншого дуже важливо розуміти кожному з батьків. За допомогою психолога це буде легше.
 7. Іноді при гострій паніці у батьків онкохворих дітей підтримкою може бути навіть гаряча лінія з операторами-психологами. Не варто нею нехтувати у цих випадках.

В Україні не вистачає психологів, які спеціалізуються у сфері онкозахворювань. Але все ж таки вже є фахівці, які мають практику роботи з маленькими онкопацієнтами та їхніми батьками. Представлені загальні поради психологів нічого не винні стати єдиним зіткненням з психологічної підтримкою. Особиста консультація – це можливість отримати адресну допомогу відповідно до конкретної ситуації.


Одужання всім діткам!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти