Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="277935"]
Здоровье

Чому погіршується зір у школярів?

0
Ви помічаєте, що дитина постійно мружиться, низько схиляється над зошитом, швидко втомлюється від читання, а потім виявляється, що �

Ви помічаєте, що дитина постійно мружиться, низько схиляється над зошитом, швидко втомлюється від читання, а потім виявляється, що вона погано бачить. Які чинники призводять до цього та як запобігти міопії, розповідає експертка дитячої офтальмології, лікарка медцентру «Новий зір» Ірина Могильна.

дівчинка окуляри школярка Чому погіршується зір у школярів?

Джерело: Freepik

На жаль, батьки часто нехтують дитячими профілактичними оглядами, тому пізно виявляють патології, які можна було попередити чи хоча б призупинити їх прогресування. Ось чому так важливо перед навчальним роком або після, на канікулах, перевіряти зір у школяра. Зараз це часто роблять педіатри за допомогою таблички з літерами або символами.

Ірина Могильна
Ірина Могильна
 Експертка дитячої офтальмології, лікарка медцентру «Новий зір»

Проте лише офтальмолог здатен комплексно оцінити зоровий апарат дитини й визначити, чи схильна вона до якихось захворювань і як часто їй потрібно проходити огляди. Адже є хвороби, які виявляються тільки під час повноцінної діагностики – з розширенням зіниці. Так видно очне дно й можна визначити істинну рефракцію, тобто оптичну здатність ока.

Міф про першу парту для тих, хто погано бачить

Якщо учень перебуває в школі в окулярах, контактних лінзах чи вночі користувався жорсткими лінзами, він має стовідсоткову гостроту зору. Отже, може навчатися за будь-якою партою. Тож вимагати від вчителя обов’язкової посадки дитини за першу-другу парту є хибним прагненням. Хай вона сама обирає, де та з ким їй комфортно сидіти.


Профілактика

А от корисне, що може вчитель зробити для зору, це періодично змінювати дислокацію школярів – пересаджувати в різні ряди й на іншу дистанцію до дошки. Так тренується акомодація – здатність добре бачити на будь-якій відстані, коли дитина переводить погляд з близького об’єкта на далекий й навпаки.

хлопчик школяр окуляри Чому погіршується зір у школярів?

Джерело: Freepik

А ще забезпечити гарне освітлення, бо це дійсно важливо. Звісно, оптимальним вважається природне денне. Брак світла погано впливає на очі, адже перенапружуються очні м’язи й зоровий аналізатор, коли дитина намагається роздивитися деталі, у нашому випадку – літери й цифри. Так само діє і занадто яскраве освітлення – воно дуже збуджує нервову систему. Особливо це актуально за дистанційного формату. Батькам важко створити вдома всі умови для безпечного навчання, до того ж неможливо уникнути шкідливого синього випромінювання від гаджетів.

Дотримання зорової гігієни

Взагалі, погіршення зору стимулює банальне недотримання норм гігієни праці. В ідеалі писання й читання має відбуватися за столом, висота якого підібрана до висоти стільця. Так зберігатиметься правильна постава й не порушуватиметься кровообіг в учня.

В кімнаті повинно бути загальне добре освітлення, а на столі додаткове – лампа, якщо дитина займається не вдень. Її встановлюють так, щоб не утворювалася тінь на зошиті чи книзі: для правші – з лівого боку.

Для уникнення зайвого навантаження на очі школяр має обов’язково робити перерви. Так, після пів години навчання слід п’ять хвилин відпочити або хоча б дві-три не дивитися в екран та попереводити погляд з близького предмета на далекий і навпаки.

Щодо користування комп’ютерами й телефонами діє така норма безпеки: працювати з ними не більше ніж дві години на день по 20 хвилин. 20 хвилин займаємось – 20 секунд відпочиваємо, дивимось у віконечко. Правило «20–20» існує в усьому світі й допомагає призупинити прогресування короткозорості або відтермінувати її.

дівчинка школярка окуляри Чому погіршується зір у школярів?

Джерело: Freepik

Коли бути обачними

Проте, слід зазначити, що зниження зору, як і чимало очних захворювань, передусім зумовлене генетично. Тож, якщо й у батьків міопія, треба уважно стежити за станом здоров’я дитини. Наприклад, обов’язково питати у вчителя, як поводиться першачок під час уроків, чи мружиться, коли дивиться на дошку, спостерігати за його почерком. Якщо літери дуже вилазять за клітинки й лінійки, краще звернутися до офтальмолога. Або якщо після зорового навантаження в школяра швидко червоніють очі, він їх тре, скаржиться на головний біль, до окуліста треба прийти раніше, ніж на запланований профілактичний огляд.

Головні поради експертки

Отже, щоб запобігти проблемам із зором дотримуйтеся кількох правил. Дозуйте зорові навантаження, щоб очне яблуко не розтягувалося. Забезпечте збалансоване повноцінне харчування дитини, а також регулярні прогулянки на свіжому повітрі – так вона отримає порцію природного вітаміну D і дасть відпочинок очам. Організуйте робоче місце та змушуйте час від часу школярика розминатися, щоб відновити кровотік. І звісно, вчасно звертайтеся до офтальмолога.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты