Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="275457"]
Здоров'я

Чому дітям корисно ходити босоніж за піском: відповідь подолога

Old date:
Current date: 2022.10.02
New date: 2022.08.04
0
Теплий чистий пісок, босі ніжки та повна свобода – ось воно щастя будь-якої дитини! Але виявляється, це ще й дуже корисно для дітей.

Теплий чистий пісок, босі ніжки та повна свобода – ось воно щастя будь-якої дитини! Але виявляється, це ще дуже корисно для дитячих ніжок.

Чому дітям корисно ходити босоніж за піском: відповідь подолога

Джерело: pixabay.com

Ходіння босоніж за піском — це найкраща фізкультура, яку нам вигадала природа.

По-перше, суглобам стопи нічого не заважає, і вони можуть вільно рухатися.

По-іншому щоб пристосуватися до в'язкої поверхні, м'язам доводиться активно працювати. А це призводить до збільшення їхньої сили, що допоможе у майбутньому утримувати стопу у правильному положенні.


По-третє, нашій стопі дуже не вистачає сигналів від довкілля: яка поверхня — м'яка або тверда, який у неї рельєф, яка температура. Чому не вистачає? Тому, що ми з дитинства привчені ходити у взутті і живемо в місті. А якщо сигналів від стопи мало, мозок стає «лядачим» і розучується керувати стопою, кроками.
По-четверте, саме рецептори підошви (барорецептори) дають правильне настроювання всього тіла до самої верхівки. Вони передають інформацію нервній системі, як утримувати хребет, у якому положенні тримати суглоб, які м'язи скорочувати. А якщо інформація обмежена, мозок починає додумувати, як розташувати тіло, і все частіше помиляється.

Чому дітям корисно ходити босоніж за піском: відповідь подолога

Джерело: pixabay.com

Але, безумовно, важливо не забувати про запобіжні заходи:⁣

  • переконайтеся, що в піску немає шибок та інших гострих предметів;⁣
  • вибирайте місця, де не вигулюють тварин;
  • не варто ходити босоніж по піску, якщо у вас нещодавно була травма стопи або на ногах є рани.

Ідеальне місце для прогулянок піском – це, звичайно, пляж на морі. Але й у багатьох дворах часто є привезений для дітей чистий пісок, де хочеться скинути взуття та побігати, як у дитинстві!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти