Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="74530"]
Здоров'я

Чим відрізняються грип, ГРВІ та застуда: керівництво для мами

Old date: 2015-09-18
Current date: 2022.07.01
New date: 2017.09.08
0
В осінній період грип, ГРВІ та застуда викликають нездужання практично у 90% людей, і здебільшого до цієї категорії потрапляють діти. Початок

В осінній період грип, ГРВІ та застуда викликають нездужання практично у 90% людей, і здебільшого до цієї категорії потрапляють діти. Початок навчального року, адаптація до колективу, зміна погоди на сприяння розмноженню вірусів і бактерій стають причиною того, що школярі хворіють та пропускають навчальний процес.

діти гуляють - фото

Fotolia

Як то кажуть, щоб перемогти ворога, треба знати його в обличчя. Отже, чим же відрізняються ГРВІ, грип та застуда?
ГРВІ

Це загальна назва будь-якої респіраторної вірусної інфекції. До таких інфекцій відносяться грип, парагрип, риновірусна та аденовірусна інфекція, респіраторно-синцитіальне захворювання. Найнебезпечніший із них – грип. Він характеризується спалахами пандемій, протікає важче і загрожує ускладненнями.

Застуда – захворювання, спричинене вірусними інфекціями, що розгоряються на тлі переохолодження та падіння місцевого та загального імунітету. Основна відмінність застуди та грипу – у відновленні. Через тиждень після того, як ваша дитина перехворіла на застуду, вона знову стає бадьорою і активною. Грип же залишає наслідки на тривалий час – школяр ще місяць може бути млявим та неенергійним. Так що не дивуйтеся, коли після перенесеної хвороби ваша дитина приноситиме не дуже хороші оцінки, а її інтерес до науки буде зведений до мінімуму - можливо, її організм просто ще не набрався сил.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відрізнити вірусну інфекцію від бактеріальної

Дитина хворіє - фото

Burda Media

грип

У дітей з гарним імунітетом грип протікає легкою або середньою мірою тяжкості. Він характеризується вираженою інтоксикацією (ломота в м'язах та суглобах, головний біль, біль у очних яблуках, озноб, слабкість). У таких випадках варто почати приймати гомеопатичні препарати з дезінтоксикаційною дією. Вони допомагають полегшити симптоми. Температура при грипі може бути як субфебрильною (до 37,5 градуса), так і піретичною (до 41 градуса). Характерні ознаки грипу – першіння у горлі, сухий кашель та нежить.


Парагрип

Назва цієї вірусної інфекції говорить про те, що парагрип за симптомами дуже схожий на грип. Але він протікає не так гостро, і температура рідко піднімається вище за 38 градусів. Якщо при грипі лихоманка триває до семи днів, парагрип обмежується 1-2 днями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свинка або паротит: як уберегти дитину

Аденовірусна інфекція

Характеризується яскравими проявами симптомів першого дня. Температура 39 градусів може тривати до 7 днів. У дитини може з'явитися інтенсивний нежить та біль у горлі, як при грипі, від самого початку хвороби. Протягом усього часу спостерігається збільшення лімфатичних вузлів, також можливе порушення роботи ШКТ. Дитина може страждати на відсутність апетиту.


Респіраторно-синцитіальна інфекція

Характеризується помірною інтоксикацією: всі симптоми хвороби у дитини виявляються над гострої формі. Основною відмінністю респіраторно-синцитіальної інфекції з інших ГРВІ є ураження переважно нижніх відділів органів дихання з частим розвитком бронхітів, бронхіолітів, пневмоній.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
У дитини болить у горлі: це ангіна? Як зрозуміти
Три види стоматиту у дитини: педіатр пояснює різницю у симптомах та лікуванні


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x