Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="74201"]
Здоров'я

Хвороби брудних рук: які бувають і що потрібно знати батькам

Old date: 2015-09-11
Current date: 2022.12.09
New date: 2021.07.01
0
Група інфекційних захворювань, що передаються контактним або орально-фекальним шляхом, отримала умовну назву «хвороби.

Група інфекційних захворювань, що передаються контактним або орально-фекальним шляхом, отримала умовну назву «хвороби брудних рук». Більшість із них можна уникнути, якщо просто регулярно мити руки з милом.

Fotolia
Джерело:
Fotolia

На першому місці у дітей перебувають, звичайно, кишкові інфекції. Більшість мікробів, що викликають порушення роботи шлунково-кишкового тракту, потрапляють в організм через рот дитини з брудними руками та продуктами.

кишкові інфекції

Збудниками кишкових інфекцій можуть бути бактерії – лептоспіроз, сальмонельоз, стафілокок, холера, віруси – ентеровірус, ротавірус, поліомієліт та інші. Більшість цих мікробів мають кілька шляхів поширення, проте, безпосередній контакт з носієм – один з найпоширеніших.


  • лептоспіроз – лептоспіру, збудник захворювання може потрапити із зараженою водою, погано вимитими продуктами, пік зараження випадає на кінець літа та початок осені. Переносниками лептоспіри можуть бути домашні тварини.
  • сальмонельоз – потрапляє в організм через продукти харчування, найчастіше – заражені яйця,
  • лямблії – передаються від людини до людини через предмети побуту, посуд, можуть потрапити із забрудненими продуктами та зараженою водою.

Потрапивши в організм, мікроби починають активно розмножуватися та харчуватися, порушуючи весь процес травлення дитини, крім того, вони діють і на слизову оболонку кишечника, викликаючи роздратування та запалення.

Ознаки кишкових інфекцій, загальні за будь-якого збудника – розлад стільця, зазвичай пронос, нудота, блювання, можливе підвищення температури.

Хвороба Боткіна (жовтяниця)

Інфекційне захворювання, яке спричиняє вірус гепатиту А, поширюється фекально-оральним шляхом від зараженої людини через предмети побуту, дверні ручки, посуд тощо. Основний об'єкт ураження вірусу – печінка, характерні ознаки – жовтіють шкіра, білки очей, нігтьові пластини. Кал знебарвлений, сеча темна.

грип

Усім нам знайомий і нескінченно різноманітний вірус грипу передається повітряно-краплинним та контактним шляхом. Грип небезпечний непередбачуваністю протікання та ризиком ускладнень, особливо у дітей, імунна система яких ще недосконала.

Регулярне миття рук та мінімізація безпосереднього контакту з носіями вірусу значно знизить ризик зараження.

Дівчина їсть яблуко (фото: thinkstockphotos/fotobank.ua)
Джерело: fotobank.ua

глисти

Паразити, які розмножуються у кишечнику, порушуючи його роботу та весь процес травлення. Продукти їхньої життєдіяльності можуть викликати серйозну інтоксикацію, особливо дитячого організму. Для зростання розмноження цим паразитам необхідне живильне середовище, проте яйця можуть існувати поза носієм і саме вони є основою зараження.

Найбільш поширені паразити – гострики, збудники ентеробіозу та аскариди, можуть порушувати прохідність кишечника, виражені алергічні реакції.

Особливо високий ризик зараження при зниженому або недостатньо розвиненому, як у маленьких дітей, імунітеті. Саме з цієї причини миття рук перед їжею, після туалету та прогулянки, а особливо – після відвідування місць скупчення людей, дуже важливий превентивний захід. Вона не захистить дитину на всі 100%, але принципово зменшить ризик зараження. Не хворійте та мийте руки частіше!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти