Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="275628"]
Здоров'я

7 хвороб, які лікує басейн

Old date:
Current date: 2022.12.08
New date: 2022.08.25
0
Користь плавання в басейні важко переоцінити. Цей вид спорту доступний практично всім — від новонароджених немовлят, до вагітності

Користь плавання у басейні складно переоцінити. Цей вид спорту доступний практично всім - від новонароджених немовлят, до вагітних мам. Є, як мінімум, 7 хворобливих станів, за яких басейн стає елементом лікування.

плавання, користь плавання у басейні

Джерело: pixabay

Зрозуміло, таких станів значно більше, але ми вибрали знайтиповіші стани і, головне, лікарі згодні з тим, що басейн при цих хворобах допоможе, якщо не виздоровити, то значно полегшити стан. Зрозуміло, навантаження повинні регулюватися фахівцями, а відвідування басейну варто погодити з лікарем.

Басейн при хворобах серця

Під час плавання в басейні покращується процес кровообігу, робота серця стає більш активною, це тренує сердечний м'яз, зміцнює та знижує ризик виникнення інфаркту. В результаті регулярного відвідування басейну, серце починає працювати більш ефективно та економічно. Крім того, покращується периферичний кровообіг і якість постачання кислорода до всіх органів і тканин, нормалізується артеріальний тиск. Дозовані плавання кардіологи навіть рекомендують як один із способів реабілітації після операції на серці.


БАСЕЙН ПРИ НЕВРОЗАХ І ГІПЕРАКТИВНОСТІ 

Плавання в басейні, а ще краще — аквааеробіка, це ті, що вам порадити психотерапевт, на додаток до основного лікування. Басейн допомагає навіть за такого непростого стану як депресія. Під час плавання або зайняти аквааеробікою покращується постачання мозку кислородом, шляхом посиленого кровотоку, неминуче змінюється навіть гормональний фон, виробляються ендорфіни, настрій підвищується. Цікаво, що плавання діє на нервну систему по-різному — якщо ви збуджені, заспокоює, якщо відчуває млявість і слабкість — тонізує. При цьому можна навіть позбутися від безсоння та підвищеної тривожності.

плавання, користь плавання у басейні

Джерело: Shutterstock

Басейн при ДЦП

Спеціальні заняття в басейні з тренером можуть стати спасінням для дітей, які страждають від ДЦП. Звичайно, вилікувати ДЦП басейн не зможе, але однозначно полегшити стан та додати впевненості. Вода дозволяє зняти навантаження з хребта, значно зменшити напругу в суглобах і м'язах, кожен рух дитини у воді стає для неї тільки в радість, вона вчиться керувати своїм тілом.

Басейн при хворобах суглобів

Плавання і щадні вправи у воді допомагають полегшити навантаження на суглоби, які людина відчуває при ходьбі, що саме по собі дуже допомагає покращити якість життя. Акуратний масаж водою тканин навколо суглобів, що відбувається при плаванні, покращує відтік лімфі, зменшує набряк, а посилений кровотік допомагає природній регенерації суглоба.

плавання, користь плавання у басейні

Джерело: pixabay

ПРИ ЗАХВОРЮВАННЯХ ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИ 

Перебування в басейні рекомендують після бронхітів, перенесеного запалення легень та навіть при ГРЗ. Річ у тому, що вологе повітря допомагає очистити легені та бронхи, позбутися від слизу і не дати йому засохнути. Крім того, плавання в басейні супроводжується глибоким і частим диханням, завдяки чому долучаються в акті дихання так звані «мертві простори» — ділянки легень, які зазвичай не беруть участі у вдиху. Плавання в басейні за правильної температури часто рекомендують хворим, що страждають на хронічний бронхіт і навіть бронхіальну астму.

БАСЕЙН ПРИ ОЖИРІННІ

Позбутися від зайвої ваги або не допустити його, також допоможе басейн. Під час плавання долучені практично всі наші м'язи, але хребет при цьому не відчуває навантаження. Доводиться витрачати чимало енергії, при цьому жирові клітини перетворюються у м'язову тканину. А ще, вода має масажуючий вплив на шкіру та підшкірну клітковину, шкіра вимушено ущільнюється, зміцнюється, а під дією посиленого кровотоку зі шкіри вимиваються шлаки.

БАСЕЙН ПРИ БОЛІ В СПІНІ І ПОРУШЕННЯХ ПОСТАВИ

Коли ми занурюємося у воду, гравітаційне навантаження на хребет значно знижується, а плавання сприяє зміцненню м'язового корсету хребетного столбу, стимулює тонус навколохребетних м'язів, м'язів грудної клітки та впопереку.

Важливо пам'ятати, що у такого лікуючого у багатьох випадках плавання в басейні є і цілий ряд протипоказань. А тому, перш ніж лікуватися водою, обов'язково порадьтеся зі своїм лікарем.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти