Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="95391"]
Здоров'я

5 безпечних способів знизити температуру у дитини

Old date: 2016-05-20
Current date: 2022.09.28
New date: 2019.11.08
0
Підвищення температури може бути викликано багатьма причинами, але педіатри стверджують - далеко не завжди її потрібно знижувати. Однак якщо

Підвищення температури може бути викликано багатьма причинами, але педіатри стверджують - далеко не завжди її потрібно знижувати. Однак якщо все ж таки збити температуру необхідно, важливо знати, що при цьому робити потрібно, а що тільки нашкодить дитині.

У кожному будинку, де росте дитина, згодом формується власна аптечка швидкої допомоги, в яку входять і жарознижувальні препарати. Але крім цього, необхідно дотримуватись правил безпеки при підвищенні температури – не допустити спазм судин шкіри та нестачі рідини в організмі.

Коли потрібно збивати температуру

Точного значення градусника, на яке варто орієнтуватися, не існує - різні лікарі називають від 38 до 39,5 і вище. Однак, практично всі сходяться на думці, що категорично не можна допускати підвищення більше 40 градусів, але при цьому важливо орієнтуватися на вік дитини, її стан та причину гіпертермії.

Є дітки, які дуже важко переносять навіть незначне підвищення температури – така індивідуальна особливість організму. У такому разі завдання батьків збити її якнайшвидше, не чекаючи позначених лікарями 38 градусів.


Якщо при різних вірусних та бактеріальних інфекціях підвищення температури може бути навіть корисним (так виробляється більше інтерферону), то, наприклад, при прорізуванні зубів або після вакцинації від гіпертермії користі не ніякої. Отже, варто з температурою поборотися і полегшити стан малюка.

Як збити температуру у дитини

Burda Media

Якщо у дитини жар, дуже важливо, щоб вона дихала чистим і прохолодним повітрям, але при цьому в жодному разі не мерзла. При різкому перепаді зовнішньої та внутрішньої температури може статися спазм судин і тоді знизити температуру без лікаря буде дуже складно.

зволоження шкіри

Для того, щоб жар з тільця виходив назовні, можна протерти дитину вологою тканиною, змоченою у воді, наближеною до температури його тільця, це допоможе знизити температуру на 1-2 десяті градуси. Для таких компресів можна використовувати тільки чисту воду, без добавок. Категорично не рекомендують педіатри використовувати для таких обтирань оцет або спиртовмісні рідини - це може призвести до інтоксикації і без того ослабленого дитячого організму.

Рясне пиття

Це дуже важливий момент при будь-якому підвищенні температури – для потоутворення необхідно достатньо рідини, а втрати її при підвищенні температури, особливо, якщо воно супроводжується нежиттю, кашлем або діареєю з блювотою, може призвести до зневоднення. Будь-яка рідина всмоктується швидше, якщо вона має близьку до температури тіла.

прохолодне повітря

Важливо розуміти, що для дітей молодшого за трирічний вік, у яких потові залози ще мало розвинені і теплообмін відбувається переважно за допомогою дихання, параметри повітря мають особливе значення. Для старших діток це додатковий фактор охолодження організму. Відкрийте кватирку, але малюка вкрийте так, щоб вона не відчувала холоду, але й не перегрівалася.

Народні засоби

Чай з малиною, липовий відвар, компот із інжиру – досить ефективно знижують температуру на кілька десятих градусів. Але є нюанси і в цьому, здавалося б безпечному лікуванні: всі ці народні засоби містять речовини, що викликають активне потовиділення, за рахунок чого і знижується температура, але якщо не допоювати малюка іншими, нейтральними рідинами (вода, компот із сухофруктів, морс), можуть спровокувати зневоднення. Крім того, ці кошти педіатри не дозволяють давати дітям молодше року.

жарознижуючі препарати

З аптечних препаратів зниження температури в дітей віком дозволені лише ті, у яких діючі речовини ібупрофен чи парацетамол. Обидві ці речовини приблизно однакові за ефективністю, але буває так, що на одну дитину краще діє ібупрофен, а іншому більше підходить парацетамол – питання індивідуальної реакції. Ці препарати мають ще й знеболюючий ефект, що буває іноді дуже доречним, але вони не лікують причину захворювання, а лише знімають симптоми.

Що важливо знати, збиваючи температуру у дитини:

  • Дітям категорично протипоказаний аспірин (ацетилсаліцилова кислота), оскільки може спровокувати небезпечний для дитини стан синдром Рея.
  • Не збивайте температуру дитині анальгін - може викликати анафілактичний шок або різке зниження температури нижче 35 градусів.
  • Червоний барвник, яким виробники забарвлюють сироп парацетамолу, може викликати у дитини алергічну реакцію – будьте обережні!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (5 оцінок, середнє: 4,40 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти