Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273379"]
3-7, Все буде УКРАЇНА!

Як допомогти дитині звикнути до школи у новій країні

Old date:
Current date: 2022.09.28
New date: 2022.03.25
0
Ночі в бомбосховищах, потім дні в дорозі, втрачений зв'язок з друзями, незапланований переїзд за кордон

Ночі у бомбосховищах, потім дні у дорозі, втрачений зв'язок з друзями, незапланований переїзд за кордон — все це серйозний стресс для дитячої психіки. А деякі навіть уже йдуть до школи, що може стати ще одним випробуванням. Як допомогти дитині безболісно адаптуватися до нової середовища?

Як допомогти дитині звикнути до школи у новій країні

Freepik

Секретами адаптації та пропрацювання негативних подій минулого поділилася психологіня Галина Волошина. У Viber-спільноті «Школа_інфо» вона розповіла, як допомогти дитині звикнути до нових умов життя.

Період адаптації до нової країни може тривати від 6 місяців до року, а до школи – до 2 місяців. Тут варто пам'ятати, що діти звикають до нового швидшого, ніж дорослі.

Як поводитися з дитиною, якщо ви стали біженцями?

  1. Насамперед намагайтеся зберігати спокій. Оберіть разом нову школу та сходіть туди на екскурсію.
  2. Підтримуйте дитину та не вимагайте багато. Поясніть їй, що зараз вчителі можуть приділяти їй більше уваги, щоб допомогти.
  3. Обов'язково цікавтесь справами у школі та більше розмовляйте з дитиною. Якщо потрібні додаткові заняття, обговоріть це та поясніть у чому їх важливість.

Чого не можна робити?

  1. Не кажіть: «Думай про своє майбутнє!». Це лише зменшить інтерес та продуктивність дитини. Вона вже і так переживає стресс, який лише погіршує пам'ять, увагу та здоров'я.
  2. Уникайте слів «Годі рюмсати, іншим ще складніше!». Нехай дитина виявляє свої емоції.

Якщо зіштовхнулися з булінгом:

  1. Чи не ігноруйте ситуацію. Обов'язково обговоріть проблему із учителем або директором.
  2. Постійно контактуйте із дитиною. Спілкуйтеся, аналізуйте її настрій та стан.
  3. Поясніть, що не варто реагувати на провокації, і хвалити дитину, коли вона відстоює своє «я».

Ознаками успішної адаптації будуть радісне очікування зайняти та зустрічі з новими однокласниками. Якщо ж дитина тривалий час відчуває себе пригніченою, нещасною, не може знайти спільну мову з однолітками, рекомендується звернутися за допомогою до спеціаліста.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти