Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="51981"]
3-7, Дитяча психологія

Вчені: рівень IQ у дітей можна визначити за малюнком

0
Вчені провели цікавий експеримент серед 4-річних дітей. Вони попросили малюків намалювати іншу дитину, потім оцінили.
Дитина малює з учителькою (фото: ЦФА Бурда)

Дитина малює з учителькою (фото: ЦФА Бурда)

Вчені провели цікавий експеримент серед 4-річних дітей.

Вони попросили малюків намалювати іншу дитину, потім оцінили рівень їхньої творчості за шкалою від 0 до 12 балів. Оцінка ставилася залежно від кількості необхідних частин тіла малюнку. Після чого діти ще проходили інші вербальні та невербальні тести, які вимірюють рівень IQ.

З'ясувалося, що якість малюнка у віці 4-х років передбачила результати тестів у підлітковому віці.

Тест для вимірювання рівня інтелекту «Намалюй дитину» було розроблено психологами ще 1920 року. Але за наслідками одного тесту не можна повністю визначити рівень розумового розвитку у дитини. Адже на інтелект впливає сукупність різних показників, у тому числі малювання. Тому батькам не варто переживати, якщо їхнє чадо погано малює.


Хоча зв'язок між образотворчим мистецтвом та когнітивними здібностями очевидний. Адже тільки людині властива здатність малювати та писати, і це є однією з основних когнітивних здібностей, завдяки якій ми можемо будувати та розвивати цивілізацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Арт-терапія: як її застосовувати?


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти