Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="74618"]
3-7, школяр

Три етапи статевого дозрівання дівчинки

0
Розвиток дівчинки відбувається дещо раніше, ніж розвиток хлопчика, цим обумовлено те, що середніх класах школи більшість

Розвиток дівчинки відбувається дещо раніше, ніж розвиток хлопчика, цим обумовлено те, що середні класи школи більшість хлопчиків нижчі за зростання і зазвичай довше залишаються дітьми.

дівчинка пише-фото

Приналежність до певної статі майбутнього малюк закладається ще на самому початку вагітності. Причому спочатку зародок має всі ознаки жіночої особини, а потім, за наявності хромосоми, носієм якої є батько, з'являються первинні чоловічі ознаки і подальший розвиток такого плода йде за чоловічим типом.

Якщо з'єдналися дві Х хромосоми - одна мамина, а друга тато, триває розвиток дівчинки. До моменту, поки головний мозок направить певні сигнали до статевих органів, фігури хлопчика та дівчинки практично не відрізняються.


Перший етап. Вироблення естрогенів

Маленька принцеса починає змінюватися вже у 8-10 років. Яєчники у відповідь на сигнали з головного мозку починають свою роботу з вироблення статевих гормонів. Перші ознаки перебудови організму дівчинки проявляються зміною її фігури, з'являються вторинні статеві ознаки – вона починає відчувати затвердіння та легку болючість у ділянці грудних залоз, збільшується обсяг кульшових кісток, округляються сідниці.

Приблизно до 11 років у більшості дівчаток виростає перше волосся на лобку, груди набувають цілком чітких обрисів, цей стан називається «стадія бутона».

Дівчина підліток - фото

Дівчина підліток (Фото ІД Бурда)

Другий етап. Менархе

Зі збільшенням вироблення естрогенів, відбуваються і внутрішні зміни статевих органів - ущільнюється і стає товщі епітелій піхви, відбувається відділення клітин його верхнього шару, з'являються прозорі слизові оболонки - підліткові білі.

У віці 11-13 років у яєчниках починається процес дозрівання фолікулів, приблизно через 2 роки після появи перших ознак перший дозрілий фолікул вирушає в дорогу фаллопієвими трубами в напрямку матки і у дівчинки відбувається перша менструація, яка має свою назву - менархе.

Як правило, перші два роки цикл має вкрай нерегулярний характер, більше того, гінекологи стверджують, що в перші два роки овуляція відбувається не у всіх циклах, але частота її наступу поступово збільшується. Таким чином, приблизно через 2 роки менструальний цикл має стати регулярним.

Підліток - фото

Підліток. Фото — Fotolia

Третій етап. Дівчинка стає дівчиною

Період статевого дозрівання отримав назву пубертат, у психологічному плані саме на цей нелегкий період перебудови організму випадає складна підліткова психологічна криза.

Дівчина стає дівчиною, змінюється її фігура і пластика, продовжується розвиток вторинних статевих ознак - оволосіння пахвових западин, під впливом надлишку гормонів можуть з'являтися юнацькі вугри. Жирові відкладення розподіляються за жіночим типом – переважно на стегна, сідницях, плечах, у сфері молочних залоз.

Як правило, до 16-17 років період дозрівання завершується, встановлюється регулярний цикл овуляції, сповільнюється зростання - фігура набуває жіночних контурів.

Дозрівання хлопчиків відбувається дещо пізніше - починається в 12-13 років і завершується до 17-18.

На розвиток дівчинки впливає безліч факторів – від спадкових до якості харчування та ваги дитини на момент початку пубертату. За статистикою дівчинки-вегетаріанки починають дорослішати дещо пізніше, ніж їхні однолітки, що вживають тваринні білки

ЧИТАЙТЕ ЩЕ:

3 фази менструального циклу

Чому гинуть яйцеклітини


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти