Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="44108"]
3-7

Шестирічки та семирічки: у якому віці віддавати дитину до школи?

Old date:
Current date: 2023.02.03
New date: 2014.02.26
0
Віддавати в школу шестирічку чи краще почекати? Все залежить насамперед від дитини. Читати і писати - не означає бути готовим
Дитина за шкільною партою (фото: thinkstockphotos/fotobank.ua)

Дитина за шкільною партою (фото: thinkstockphotos/fotobank.ua)

Віддавати в школу шестирічку чи краще почекати? Все залежить насамперед від дитини.

Читати та писати – не означає бути готовим до школи?

Практика багатьох педагогів та психологів у роботі з дітьми показує: інтелектуальна готовність до школи може бути на достатньому рівні, а психологічна – відставати. Тобто дитина може вміти читати, писати, вирішувати завдання, володіти інформацією про світ, але при цьому не бажає вчитися у школі. І це, як не дивно, один із основних аргументів «проти» школи.

Як правило, у дітей повних 6-7 років природно формується мотивація стати учнем, перейти на новий рівень дорослішання. Якщо діти у підготовчій групі дитячого садка у першій половині року кажуть, що не хочуть йти до школи, то при наближенні травня переважна більшість малюків заявляють, що залишатися в саду не бажають. Вони готові вчитись, робити уроки. Вони мріють, як ходитимуть до школи з новим портфелем, їх залучають атрибути шкільного життя: зошити, підручники, ручки. Вони розпитують батьків про їхнє шкільне дитинство.

Хлопчики пізніше, дівчатка раніше

Батьки, перш за все, мають бути впевнені в тому, що їхнє чадо психологічно готове в школі. А якщо це не так, то дати йому можливість психологічно «дозріти» до школи.


Хлопчики за статистикою "дозрівають" до школи у віці повних 7-7,5 років. У цьому віці зникають логопедичні проблеми (проходження курсу занять), формується психологічна готовність. У дівчат цей процес починається і проходить швидше. Вони більш організовані та дисципліновані.

Не квапіть події!

Якщо ваша дитина поки не готова стати школярем – не засмучуйтесь. Ваш маленький дошкільник обов'язково захоче стати першокласником. Не варто квапити малюка, особливо, якщо йому не виповнилося поки що 7-ми років і час є. Почавши шкільне навчання у 7 років, він почуватиметься впевненіше і краще подолає «шкільний стрес». І дасть вам можливість пишатися його успіхами!


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти