Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="139198"]
Розвиток, Вчимося вірити в чудеса: зимовий сhecklist для дбайливої ​​мами

10 ігор для розвитку соціальних навичок дитини

Old date: 2017-04-16
Current date: 2022.09.28
New date: 2020.06.30
0
Якщо ваша дитина сором'язлива і важко сходиться з іншими людьми, можна пограти з нею в ігри, в яких потрібно співпрацювати і взаємодіяти.

Якщо ваша дитина сором'язлива і важко сходиться з іншими людьми, можна пограти з нею в ігри, в яких потрібно співпрацювати та взаємодіяти. Такі розважальні заняття не лише згуртують дітей, а й допоможуть розкритися кожному маленькому учаснику. 

Пропонуємо 10 ігор на розвиток соціальних навичок, в які можна грати вдома, на святі, у дитячому садку чи на природі!

"Шукаю друга"

Вам знадобиться набір картинок або набір іграшок (2-3 ведмедика, 2-3 зайчики, 2-3 ляльки, 2-3 ляльки). Кожній дитині видається одна іграшка або одна картинка, яка має «друзі» — такі ж картинки.

Дітям пропонується знайти друзів для своєї іграшки (знайти парні іграшки, тобто для зайчика знайти інших зайчиків, для ведмедика – інших ведмедиків). Під музику діти шукають друзів. Ця гра розрахована для маленьких дітей, які ще тільки вчаться взаємодіяти один з одним.


«Кенгуру та кенгуру»

У цій грі гравці вчаться рухатися у парі, підлаштовуючи свої дії до дій партнера. Грають парами. Один гравець – «кенгуру». Він стоїть. Інший гравець – «кенгуреня». Він стає до кенгуру спиною і присідає. Кенгуру та кенгуру беруться за руки. Завдання гравців у парі – дійти до вікна (до стіни). У гру можна грати навіть із найменшими дітками і вдома, і на прогулянці.

«Дорисуй малюнок»

Гра дуже проста. У неї можна грати навіть удвох. Одна людина починає малювати – малює на аркуші папері гачок. Другий гравець пари продовжує малюнок і знову передає папір та олівець першому гравцю. Перший гравець знову продовжує і так доти, доки малюнок не буде закінчено. Обговорюємо, що було задумано першим гравцем, який починав малювати, та що вийшло.
Гра дає можливість проявити себе всім дітям, тут фантазія нічим не скута. 

"Улюблена іграшка"

Усі встають у коло. У руках у ведучого гри м'яка іграшка. Він говорить про неї кілька слів – компліментів: «Здрастуйте, мишеня! Ти такий веселий. Ми дуже любимо грати з тобою. Пограєш із нами?». Далі ведучий пропонує дітям погратись із іграшкою.

Іграшку передають у колі, і кожен гравець, який отримав її, говорить про іграшку ласкаві слова: "У тебе така симпатична мордочка", "Мені так подобається твій довгий хвостик", "Ти дуже забавний", "У тебе такі гарні та м'які вушка") .
Гра можна проводити навіть з маленькими дітьми – пропонуючи їм початок фрази, яку закінчить малюк: «Ти дуже…», «У тебе красиві…».

«Коробка із секретом»

Вам знадобиться велика картонна коробка (наприклад, з-під комп'ютера або іншої побутової техніки). У нашій групі «Штани на лямках» ви знайдете інші корисні ігри з підручного матеріалу — обов'язково подивіться. У цій коробці Вам потрібно буде прорізати великі отвори – такі, щоб вільно пролізла в них рука. Усього потрібно зробити 4-6 отворів.

Грають 4- 6 людей (кілька отворів у коробці, стільки і гравців може бути у грі). Гравці просовують руку в коробку (ведучий тим часом притримує коробку на столі), там знаходять чиюсь руку, з нею знайомляться і вгадують, хто це був, з чиєю рукою вони щойно познайомилися.

«Знайди свою дитину»

Це гра для сімейних груп та сімейних свят. Гравці поділяються на дві команди. В одній команді – батьки, в іншій – їхні діти. Батькам по черзі зав'язуються очі, і їм потрібно знайти свою дитину серед усіх інших дітей на дотик. Дітям заборонено при цьому будь-що говорити і підказувати.

Навпаки, треба заплутати батьків - наприклад, поміняти кофту або зняти бантик з волосся, перебігти в інше місце кімнати, сісти (щоб не здогадалися щодо зростання) і таке інше. Як тільки батько вгадав свого малюка, він каже: «От Маша!» (називає ім'я дитини) та знімає пов'язку. Якщо батько не вгадав - він отримує фант, який відіграється в кінці гри.

"Дзеркало"

Гравці поділяються на пари. Один гравець у парі – це дзеркало. "Дзеркало" синхронно повторює всі рухи другого гравця в парі. Потім вони міняються місцями.

"Вітаю"

Потрібно встигнути за обмежений час (1 хвилина або поки що звучить музика) привітатися з якомога більшою кількістю присутніх людей. Заздалегідь обговорюється спосіб, за допомогою якого ми вітатимемо один одного – наприклад, потиснути один одному руки. Наприкінці гри підбиваються підсумки – скільки разів встигли привітатися, чи хтось залишився без вітання.

«Кульгава качечка»

Каченя зламала лапку, і тепер погано ходить. Її роль виконує один із дітей. Дитина, граючи роль, качечки, намагається показати, як йому боляче, погано і сумно. Всі інші діти його втішають, гладять, кажуть ласкаві слова, обіймають, підтримують. Можна грати так, щоб діти самі виконували ролі, а можна використовувати іграшки та говорити за них. У цій комунікативній грі малюки вчаться виявляти співчуття.

«Путанка»

Гравці встають у коло та беруться за руки. Руки розчіплювати не можна! Гравці заплутують коло - не розчіплюючи рук, переступаючи через руки, обертаючись і таке інше. Коли плутанка готова, у кімнату запрошується ведучий. Йому потрібно розплутати гравців у коло, не розчіплюючи їхніх рук.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти