Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="51808"]
3-7, Дитяча психологія

Психологи: батьківські заборони шкодять дітям

0
Батьків дратують нескінченні «чому», якими дошкуляють їхні маленькі дітки. Чому батьківські заборони шкодять дітям? М
Мама лає сина (фото: Fotolia)

Мама лає сина (фото: Fotolia)

Батьків дратують нескінченні «чому», якими дошкуляють їхні маленькі дітки.

Чому батьківські заборони шкодять дітям?

Мами та тата часто ігнорують такі питання або роздратовано відповідають: «Відчепись, набрид уже зі своїми «чому»!» У жодному разі так не робіть, інакше ви геть-чисто відіб'єте у дитини бажання пізнавати щось нове. Втім, готову відповідь треба давати далеко не завжди – невеликою підказкою, натяком підведіть своє дитя до правильного висновку. Нехай подумає сам: це сприяє розвитку мислення. Менше використовуйте фрази типу "Не чіпай!", "Не лізь!", "Ну ось, знову все зламав!".

Малюкові потрібно все спробувати на дотик і смак, розглянути уважніше, розібрати і зібрати. Поломки та псування майна при цьому неминучі, але страх щось пошкодити і бути покараним за свою цікавість не повинен зупиняти дитячу пізнавальну діяльність.

Будьте терпимішими! Батьки спочатку лають малюка за його ініціативи, а коли через кілька років, вже ставши школярем, він не виявляє жодного інтересу до навчання, дивуються: і в кого це він такий лінивий? А все тому, що батьки самі багато чого забороняли своєму дитині, тому цього робити не варто!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно хвалити дитину? Поради психолога


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти