Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="47278"]
Дитяча психологія, Підготовка до школи

Чи варто карати дітей та як робити це правильно

0
Необхідність покарання досі викликає дискусії: одні вважають, що безкарність робить дитину некерованою.
Фото: Thinkstock/fotobank.ua

Фото: Thinkstock/fotobank.ua

Необхідність покарання досі викликає дискусії: одні вважають, що безкарність робить дитину некерованою, тоді як противники покарань переживають, що це може травмувати дитину на все життя.

Зовсім без засуджень обійтися неможливо, проте вони обов'язково повинні бути ефективними – щоб малюк не просто боявся надалі бути спійманим і покараним, а в тому, щоб він більше не хотів зробити провину і розумів, як погано він вчинив.

Психологи рекомендують: покарання в жодному разі не повинно бути фізичним. Образи, знущання та глузування теж не годяться, адже моральне покарання, як і фізичне, принизливе і надовго залишається в пам'яті.

Для більшості дітей найстрашнішим покаранням є неприйняття його батьками: якщо як покарання показати малюкові, як він засмутив маму або засмутив тата – це має мати свою дію.


А ось зі школярами вже варто багато розмовляти – буквально «розжовувати» кожен непристойний вчинок, адже саме у цьому віці у дітей вимальовуються основні життєві орієнтири.

Психологи радять батькам завжди пам'ятати про такі правила:

  • Не поспішайте і не рубайте з плеча. Постарайтеся розібратися в ситуації та з'ясуйте, чи дійсно дитина винна і яка її частка провини.
  • Слідкуйте за собою та стримуйтесь – не можна карати дитину лише тому, що у вас сьогодні поганий настрій.
  • Не варто лякати малюка покаранням, адже страх покарання сприяє розвитку спритності - щоб наступного разу не помітили і не посварили.
  • Обіцяли покарати – виконуйте. Якщо ви вважаєте будь-яку поведінку малюка неприйнятною – засуджуйте такі дії завжди. Для психіки дитини, яка активно формується, дуже шкідливо, коли за ту саму провину то лають, то ні.
  • Лаючи дитину, щоразу докладно пояснюйте їй, що саме вам не сподобалося, чому ви змушені її покарати і як треба було вчинити у цій ситуації.
  • Будьте терплячі та витримані у процесі виховання. Пам'ятайте, що ваша основна зброя є словом. А найголовніше – любіть свою дитину з усіма її помилками та недоліками.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти