Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="140552"]
Підготовка до школи

Що важливо знати під час підготовки дитини до школи: найефективніші підходи

Old date:
Current date: 2023.02.01
New date: 2017.04.28
0
Підготовка малюка до шкільного навчання дуже важливий етап, який не можна ігнорувати. Інакше в першому класі дитина буде чувс

Підготовка малюка до шкільного навчання дуже важливий етап, який не можна ігнорувати. Інакше у першому класі дитина почуватиметься некомфортно, незатишно, і ранкове збирання на навчання перетвориться на справжнє випробування для батьків.

Fotolia

Fotolia

Щоб підготовка до навчання у школі супроводжувалася для юного учня позитивними емоціями, вона має відбуватися виключно у формі гри. Саме за допомогою ігрового навчання найпростіше донести до свідомості малюка важливу інформацію та закріпити її в пам'яті. Під час різних ігор дітки дізнаються про навколишній світ, їх словниковий запас поповнюється, набувається життєвого досвіду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Важливі зміни у шкільній програмі: без муштри на фізкультурі та читання на час

Якщо ваше чадо під час таких занять упирається і не хоче займатися, швидше за все, вам просто потрібно змінити свій підхід до занять. Батьки, які ось-ось повинні віддати в школу свого малюка, часто роблять одну й ту саму помилку. Вони ставляться до занять занадто серйозно, саджають своє сина або доньку за стіл і проводять з ними справжні уроки, згадуючи себе в шкільний час.


Але психологічні особливості дошкільнят такі, що суха інформація та серйозні вправи для них не просто нудні та нецікаві, а часто й зовсім непосильні. Тому батькам потрібно усвідомити, що все навчання дітей від 3 до 8 років відбувається виключно в ігровій формі. Дітям властива допитливість, вони люблять дізнаватися про все нове, тому трохи змінивши тактику, ви побачите в очах дитини непідробний інтерес.

IMG_4335

Ще одна дуже важлива річ, яку мають зрозуміти батьки дошкільника: не потрібно напихати малюка енциклопедичними знаннями! Особливості географії, біології та інших предметів він вивчить, коли настане час! У 5-6 років потрібно зовсім це, а розвиток пам'яті, логічного мислення, уваги, зосередженості, тощо.

Якщо у батьків немає педагогічної чи психологічної освіти, їм варто купити або пошукати в інтернеті спеціальні методики, що розвиваються, підготовлені фахівцями під конкретний вік. Таких розробок є багато, і всі вони ґрунтуються на ігровому навчанні. Використовуючи їх, ви не будете обтяжувати дитину заняттями, а навпаки, вона чекатиме їх з нетерпінням.

Прикладом хорошого посібника для навчання вдома може стати ігровий набір «Коала Пізнавала 200 Перших Слів». Це перше посібник із системи ігрового навчання від команди Smart Koala. Дитина навчається англійської мови та правильної мови за допомогою носіїв мови – англійська, українська, російська. Щоб пройти ігри в книзі, потрібно опанувати необхідні знання.
За своєю структурою набір ідеально підійде як дітей 3, і 8 років.

IMG_4322

Розвивайте малюка правильно!

Останнім часом вчителі все частіше говорять про те, що деякі батьки своєю підготовкою до школи не лише не допомагають, а й роблять значно гіршими. Мова про ті випадки, коли першокласник приходить зі знаннями, які за програмою проходять у 4-му класі, але при цьому зовсім не вміє спілкуватися з іншими дітьми, поводитися на уроці, виконувати до кінця завдання.

Такі діти можуть знати всі столиці світу, але перебивати співрозмовника, не цінувати чужу думку та плакати, коли їхні забаганки не виконують інші. Такі випадки є яскравими прикладами того, як хороші природні дані дитини були спрямовані на неправильне русло. Найчастіше, така картина складається в сім'ях, які виховують дитину вдома, не віддаючи до дитячого садка.

Таким батькам треба усвідомити, що надмірною опікою та нескінченними поблажками вони лише гірше роблять своєму малюкові, оскільки він чекатиме того ж від суспільства. А не отримуючи бажаного, буде постійно засмучений і процес навчання не принесе добрих результатів.

Заняття з логопедом.

fotobank.ua

Тому для підготовки майбутніх школярів головне не енциклопедичні знання, а моральний настрій, елементарні правила поведінки, повага до інших, уміння чути і слухати, адекватна самооцінка та оцінка того, що відбувається. Саме над такими моментами треба працювати батькам.

Якщо ви вирішили не віддавати малюка в дитячий садок, постарайтеся водити його на групові заняття, що розвивають, гуртки. Навіть найрозумніші та найдбайливіші батьки не зможуть замінити своєму чаду цінності спілкування з однолітками, під час якого закладається характер, з'являються перші поняття про чесність, справедливість та дружбу. Дитина має бути повноцінним учасником цього маленького суспільства, щоб у майбутньому комфортно почуватися у суспільстві дорослих людей.

Як саме потрібно готувати малюка до школи?

Дуже важливо бачити, що цікавить вашого малюка, і у своїх заняттях спиратися на ці теми. Батьки як ніхто знають улюблені мультфільми та казки своєї дитини, ці знання можна використовувати в іграх, щоб зацікавити учня.

Одним із ключових моментів розвитку дошкільнят є робота з дрібною моторикою його ручок. Часто дорослі наголошують на словесні завдання, забуваючи про те, що дрібна моторика впливає на загальний рівень розвитку. Якщо пальчики не розроблені, малюкові буде важко писати, малювати, працювати з пензликом та ножицями. А це основа навчання у першому класі.

Щоб розвинути дрібну моторику дитини, використовуйте спеціальні іграшки, в магазині їх безліч. Це можуть бути пазли та конструктори, будь-які іграшки з маленькими детальками. Крім того, у кожному будинку є те, що допоможе розвинути дрібну моторику.

Готуючи обід на кухні, дайте дитині квасолю, насіння, горох, гречку, будь-яку іншу крупу, яку можна взяти двома пальчиками. Нехай по одному перекладає зернятка з однієї судини в іншу, грає з ними, а коли ви звільнитеся - спробуйте скласти з зернят квіточку або будь-який інший простий малюнок, а малюк нехай повторює. Примушувати його це робити точно не доведеться, діти завжди самі із задоволенням повторюють дії дорослих.

плач дитини, негативні емоції, мама і дитина, як відволікти, дитина постійно плаче, істерика, дитячі примхи, дитина часто, криза 3 років, дитина 3 роки, рекомендації для батьків

fotobank.ua

Не менш важливим для першого року навчання є фізичний стан дитини. Намагайтеся ще вдома привчити своє чадо до сидіння в правильній позі. Тоді у нього не болітиме спина після уроків.

Програми першого класу у більшості сучасних шкіл розраховані на дітей, які вже вміють читати. Тому приділіть увагу цьому питанню. Найкраще, якщо займатися з дошкільнятами читанням буде фахівець, а не батьки. Він і матеріал подасть правильно, і ставитися до занять у такому разі дитина буде серйознішою. Але якщо ви хочете робити це самостійно, пам'ятайте, що малюки вчать не літери, а звуки. Називайте йому букви не "пе, ер", а "п, р", щоб у подальшому йому нескладно було складати склади.

Займаючись підготовкою малюка до школи, намагайтеся частіше перемикати види діяльності. Після забарвлень читання, потім рухлива гра. Добре, якщо заняття будуть комбіновані. Наприклад, малюк перевозить у вантажівці кубики, що розвиває його моторику, але при цьому вважає їх. Або після прочитання казки про колобку ви цього персонажа малюєте, вирізуєте з картону або ліпите із пластиліну.

Головне при таких заняттях – не забувати, що користь від них буде лише тоді, коли дитині цікаво, і вона відчуває позитивні емоції. Щасливого дитинства та впевненого майбутнього вашим дітям!


Р

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (3 оцінок, середнє: 3,67 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти