Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="46241"]
3-7, Дитяча психологія

Чому не варто лякати дітей Бабаєм та Бабою Ягою

0
Відомий «герой» на ім'я Бабай живе у фантазії багатьох дітей. Цей, вигаданий батьками персонаж, може з'явитися серед білого
Дівчинка злякалася (фото: Thinkstockphotos/fotobank.ua)

Дівчинка злякалася (фото: Thinkstockphotos/fotobank.ua)

Відомий «герой» на ім'я Бабай живе у фантазії багатьох дітей. Цей, вигаданий батьками персонаж, може з'явитися серед білого дня і змусити доїсти суп, перестати вередувати і просто втихомиритися. 

Чому не треба лякати Бабаєм?

З одного боку, він просто незамінний помічник мам та тат: вимовляють його ім'я та дитина змінюється на очах. Але з іншого — якщо надто часто його «викликати» Бабая, який ніколи не показується на очі, то малюк зрозуміє, що його насправді не існує. Малюк прийде до висновку, що батьки намагаються його обдурити, і в результаті – довіра, що тріснула, дуже важко буде відновити. Адже дитина сприйматиме тепер брехню як необхідну складову у спілкуванні. Зрештою і сам почне брехати не лише батькам, а й вихователям, вчителям та решті дітей.

Цей вигаданий персонаж може справді не на жарт налякати малюка. Так, наприклад, енурез (нічне нетримання сечі), неспокійний сон, страх темряви, кошмари, онігофагія (звичка є нігті), нервові тики – у всьому цьому букеті нервових захворювань можна, зокрема, звинувачувати і Бабая. Адже в цьому невинному для батьків образі втілюється величезне почуття страху. Особливо небезпечний Бабай для чутливих діток, які дуже близько сприймають все до серця. Але навіть якщо ваш малюк відрізняється бойовим темпераментом, це зовсім не означає, що Бабай здатний його утихомирити.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ: 11 вчинків вашої мами, які ви нізащо не повторите!


Баба Яга

Якщо Бабая навряд чи вдасться побачити у реальному житті, то всім відому Бабу Ягу можна розглянути на сторінках дитячих казок або екранів телевізора. Страшна стара бабуся з одним зубом, яка, незважаючи на свій літній вік, настільки спритно керується з мітлою, викликає огиду навіть у дорослих. Що ж казати про наївних діток, яким ця стара вселяє почуття страху. Більше того, Баба Яга здатна викликати ще сильніші негативні емоції у малюка, ніж неіснуючий Бабай. Адже дитина на власні очі її бачила «у телевізорі»!

Що робити?

Не треба лякати дитину Бабою Ягою або Бабаєм, а тим більше лякати її тим, що стара зараз прилетить і забере її з собою. Адже за допомогою таких залякувань у малюка може сформуватися почуття власної нікчемності та непотрібності своїм батькам.

Навіть найменші дітки чудово розуміють сенс сказаних слів, а некеровані непосиди здатні почути, а потім і виконати ваше прохання. Але тільки в тому випадку, якщо ви скажете її належним тоном. Багатьом із нас відомо, що агресія породжує агресію, тому у відповідь на наказний батьківський тон дитина завжди захищається, копіюючи їхню ж поведінку. Краще подавайте приклад своїм малюкам власною врівноваженою поведінкою.

Також обов'язково поясніть своїм вразливим непосидам, що старенька Баба Яга або дідусь Бабай насправді дуже давно покинули цю країну. Тепер вони оселилися за сімома морями і більше до нас не повернуться. А якщо дитина вперто продовжує здригатися, вимовляючи їхні імена, значить, спробуйте пояснити малюкові, що Баби Яги та Бабая не існує.

Мамам та татам на замітку!

Не забувайте, що кожне слово, жест та моралі батьків відкладаються в пам'яті дітей на довгі роки. А ми, батьки часом пускаємо слова на вітер і не замислюємося про наслідки елементарних фраз, які нічого не означають, які поступово формують у дітей небажане. відчуття страху, і потім – невпевненості у собі.

Хоча нам буває вкрай складно визнавати власні помилки, які можуть змусити нас змінюватися зсередини, але все ж таки перегинати ціпок у вихованні не варто, а тим більше – залякувати своїх допитливих непосид.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти