Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="44133"]
3-7, Дитяча психологія, школяр

Перший клас вже скоро – на що звернути особливу увагу

Old date:
Current date: 2023.02.03
New date: 2014.02.26
0
Підготовка до школи, за рекомендаціями фахівців, має розпочинатися у 4-5 років. Але якщо ваша дитина йде до першого класу
Дошкільник (Fotolia)

Дошкільник (Fotolia)

Підготовка до школи, За рекомендаціями фахівців, має починатися у 4-5 років. Але якщо ваша дитина йде до першого класу вже через кілька місяців або тижнів, зверніть увагу на головне у цій підготовці, не зупиняючись лише на організаційних питаннях.

 1. Навчальні та розвиваючі заняття у процесі підготовки до першого класу повинні займатися без перерви не більше 30 хв. Мінімальна перерва – 15 хв. Не перевантажуйте дитину, інакше вона буде налаштована проти навчання ще до школи.
 2. Розширюйте кругозір дитини, розвивайте пам'ять, увагу, мислення, мовлення, сприйняття, моторику (дрібну та загальну). Особливу увагу приділіть вмінню висловлювати свої думки, доводити їх до кінця, аналізувати події та робити висновок. Продовжуйте розвивати інтерес до читання.
 3. Стимулюйте дитину висловлювати власну думку, робити вибір та приймати рішення.
 4. Не висувайте дитині всі вимоги відразу. І залишайте за дитиною право помилятися, не формуйте в ній страху помилок.
 5. Зверніть увагу на систематичні помилки, які допускає дитина при виконанні завдань, що розвивають та навчають. Зверніть на них увагу, розберіть та відкоригуйте.
 6. етикет - Його основи будуть важливими для комунікації дитини в школі.
 7. Абсолютно необхідно розвивати самостійність дитини під час підготовки до школи. Контроль батьків важливий, обов'язки потрібні, але дитині необхідне і набуття нових можливостей. Особливе завдання – навчити дитину планувати свій день, свою діяльність. Спробуйте поступово переводити режим дитини ближче до школи. За комп'ютером та перед ТВ-екраном не дозволяйте проводити більше 60 хв. Обов'язково стимулюйте дитину грати та гуляти на вулиці.
 8. Важливо вчити, привчати дитину до дотримання порядку, у кімнаті, на робочому місці, у своїх речах. Навички самообслуговування мають відповідати статусу школяра.
 9. Поступово знайомте дитину зі шкільними правилами, нормами, різноманітністю діяльності.
 10. Якщо є проблеми з поведінкою дитини, здоров'ям, розвитком, які ви не можете вирішити, звертайтеся до професіонала заздалегідь.
 11. Не намічайте початку навчального року, на серпень стресові сімейні події: переїзд, ремонт та інших.

Що обов'язково має включати підготовка до школи, на твою думку? Розкажи у коментарі.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти