Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="52215"]
3-7, Дитяча психологія

Як правильно сказати дитині «ні»? 3 важливі правила

0
Крихітка слізно просить: „Ну купи!”, „Дай мені!”, „Хочу ще!”. Знайома картина? Ну як тут відмовиш коханому чаду? Користуючись спеціальним

Крихітка слізно просить: „Ну купи!”, „Дай мені!”, „Хочу ще!”. Знайома картина? Ну як тут відмовиш коханому чаду? Користуючись спеціальними правилами!

Мама та тато втішають дитину (Фото: Fotolia)

Мама та тато втішають дитину (Фото: Fotolia)

Правило № 1
Тримайте слово
Зловживати заборонами також не можна: задергана, задавлена ​​дитина не може бути щасливою. Такі дітки, виростаючи, шукають спосіб компенсувати невитрачений негатив — від бійок у школі до серйозних провин у зрілі роки. Слово „ні” вживайте обережно — повторюване сто разів на день, заборонене слово знецінюється і в небезпечній ситуації не буде сприйняте всерйоз. Там, де це можливо, краще говорити „Давай зробимо інакше” або обходити слово „ні” м'якшими оборотами. Вирішивши сказати „ні”, дотримуйтесь своєї позиції. Дітки - справжні барометри душевного стану дорослих, і якщо мама не впевнена у своєму рішенні, дитина це миттєво відчує.
Правило № 2
Більше… дозволів
Не варто говорити „ні” у випадках, коли дитина насправді не робить нічого небезпечного чи шкідливого, а вам просто хочеться, щоб вона сиділа на місці, не ходила „туди”, не робила „це” і ще „ось це”: "Тому що я так сказала!" Саме така позиція дорослого – прямий шлях до зловживання заборонами. Якщо хочеться, щоб малюк ріс допитливим, не боявся жити. з радістю пізнавав світ - Дозволяйте все, що можна дозволити!
Правило № 3
Заперечуючи - пропонуйте
Чи пояснювати відразу причину відмови, залежить від віку дитини та від ситуації. Крихітка скандалить і явно вас не чує? Чи небезпечна ситуація? В обох випадках спочатку скажіть „ні” та введіть дитину. Потім дайте заспокоїтись. І лише потім поясніть, чому було ухвалено таке рішення. Коли є можливість розповісти причину відмови відразу, робіть це. А ось відсутність пояснень викликає не тільки розгубленість і нерозуміння, а й бажання подвиг повторити: треба напевно дізнатися, що ж таке не можна, яке так сильно хочеться!
Маленьку дитину краще відвернути — швидше за все, вона чинитиме опір будь-якій забороні, а пояснень просто не зрозуміє. Приверніть увагу крихти чимось іншим - від пташки, що пролітає, до красивої квіточки або смачного печива. Діти відволікаються легко, просто запропонуйте альтернативу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому дитина не слухається: 7 причин


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти