Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="47383"]
3-7, Дитяча психологія

Як навчити дитину бути самостійною? Топ-4 поради для батьків

0
Як навчити малюка бути самостійним: прибирати свої іграшки, поливати квіти, допомагати у справах? У справі виховання маленького
Хлопчик збирає іграшки (Фото: Thinkstock/ fotobank.ua)

Хлопчик збирає іграшки (Фото: Thinkstock/ fotobank.ua)

Як навчити малюка бути самостійним: прибирати свої іграшки, поливати квіти, допомагати у справах? В справі виховання Невеликого помічника є 4 основних доданків.

1. Мотивація

Для дітей слово "треба" - ще більша абстракція, ніж для дорослих. Але спочатку бажання допомогти у домашніх справах закладено у кожному малюку. Наприклад, малюк намагається подати мамі її сумку, розставити тарілки або вимити підлогу ляльковою ковдрою. Головне — не припиняти ці пориви, навіть якщо їх результатом буде ще більший клопіт.

2. Особистий приклад

Якщо ви самі ставитеся до домашньої роботи як до каторги, не чекайте від дитини особливої ​​запопадливості в цьому напрямку. Діти чуйно вловлюють і віддзеркалюють наш настрій. Зрозуміло, ніхто не змушує вас зображати бурхливе захоплення, побачивши брудний посуд або безладдя в дитячому. І все ж таки постарайтеся робити домашні справи з гарним настроєм - як щось необхідне - але не таке вже неприємне. І робіть все на совість - і ваш малюк у майбутньому робитиме так само.

3. Послідовність

Для початку довірте дитині найпростішу роботу і показуйте, як вона виконується на кожному етапі. І нехай спочатку вам доведеться все переробляти за чадом, проте обов'язково подякуйте йому за участь.


4. Солідарність

Будь-яка робота по дому, особливо спочатку, повинна виконуватися спільно. А краще перетворити справи на гру — запровадити елемент змагання. Хто краще вимиє посуд? А хто найшвидше збере іграшки? Можна і «облік рекордів» вести - це допомагає маленькому помічнику дорослішати не щодня, а щогодини.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти