Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="71847"]
3-7, Здоров'я

Іпотерапія (райтерапія): лікування за допомогою коней

Old date:
Current date: 2022.11.27
New date: 2015.07.22
0
 Верхова їзда позитивно впливає на психологічне та фізичне здоров'я дитини Спілкування з кіньми та прогулянки верхом не те

 Верхова їзда позитивно впливає на психологічне та фізичне здоров'я дитини 

Спілкування з кіньми та прогулянки верхи не лише приносять задоволення, але й виступають у ролі лікувальної фізкультури, в результаті вдається привести до норми дихання та м'язовий тонус.
Дитина на коні - фото

Дитина на коні (фото Burda Media)

Показання для іпотерапії:
 • ДЦП
 • черепно-мозкові травми
 • аутизм
 • затримка розвитку
 • порушення постави
 • розумова відсталість

  Протипоказання до іпотерапії

 • порушення згортання крові
 • ламкі кістки
 • проблеми з хребцями шийного відділу
 • підвищена збудливість
 • будь-які захворювання у гострій фазі
Особливості іпотерапії
 • Кінь під час сеансу передає маленькому пацієнтові 90-110 різноспрямованих рухових імпульсів за хвилину! Катаючись верхи, малюк відчуває тривимірні коливання: вгору-вниз, вправо-вліво, вліво-вправо.
 • Сидячи на коні, дитина намагається зберегти рівновагу і цим спонукає до активної роботи як здорові, так і уражені м'язи, сам того не помічаючи. Причому під час руху коня тіло дитини-наїзника виконує ті ж рухи, як і при ходьбі цікаво, що функцію «ніг» виконують кінцівки коня!
 • Сидячи верхи, дитина «вимкнена» із системи земного тяжіння, тому хребет перебуває у безпосередньому контакті зі спиною коня, що природно активізує його.
 • Температура тіла коня на 1-1,5 градуса вища, ніж у людини. І оскільки заняття проходять без сідла та стремен, тепло коня діє як масаж під час якого м'язи дитини прогріваються. Це допомагає відновити втрачені зв'язки центральної та периферичної нервової системи дитини.
Дівчинка гладить коня - фото

Дівчинка гладить коня (фото Burda Media)

Як відбувається сеанс іпотерапії

Просто катання на коні це не іпотерапія. Кінь з малюком на спині повинен йти не асфальтом, а земляною стежкою, щоб рухи були ритмічними і різноманітними. До коня-доктора фахівці пред'являють особливі вимоги вона повинна бути: досвідченою та немолодою (оптимальний вік коня не молодше 5 років і не старше 20 років); вгодовану і доглянуту (без різкого неприємного запаху, виразок і залисин); правильної статури (не поні!), тому що рухи та ритм, які задає коня, впливають на тіло вершника, інакше заняття не будуть давати ефекту.


Для іпотерапевтичних занять ідеально підходять саме мерини, оскільки через гормональні зміни, що відбуваються під час природних циклів, у багатьох кобил можуть з'являтися небажані зміни у поведінці. Це може виявлятися в різкій зміні настрою, похмурості, дратівливості та нетерпимості.

 

Сеанс іпотерапії - це півгодинна прогулянка на коні та виконання вправ на розтяжку м'язів. У проведенні уроку бере участь коновод, інструктор і один-два страхувальники, якщо тяжкість захворювання вимагає особливих застережень. У самого інструктора обов'язково має бути наявність документа про проходження навчання за методом іпотерапії (відповідний сертифікат, диплом).

Дитину підтримують на коні або фіксують спеціальними пристосуваннями для надійності (але при цьому завжди знаходяться фахівці). Перед самою їздою малюк неодмінно повинен поспілкуватися з конем погодувати, погладити, обійняти, розчесати. А якщо малюк все ж таки боїться і відмовляється кататися, інструктор ненав'язливо допоможе йому подружитися з конячком нехай на це піде трохи більше часу.

кінь

кінь

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Магія дельфінів

 

 


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти