Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="86749"]
ІДЕМО У ШКОЛУ: перший раз у перший клас, Скоро до школи: що купити та як підготувати дитину, школяр

Скільки віддавати до школи: у 6 чи 7 років?

Old date:
Current date: 2022.07.01
New date: 2016.02.24
0
Для кожної мами її дитина, безумовно, найрозумніша. Але, твердо вирішивши віддати малюка до школи шестирічкою, подумайте, чи дійсно

Для кожної мами її дитина, безумовно, найрозумніша. Але, твердо вирішивши віддати малюка до школи шестирічкою, подумайте, чи справді вона готова „гризти граніт наук”?

у 6 або 7
Якщо ви думаєте, що рішення, з скільки років дитину віддавати в школу, батьки приймають, ґрунтуючись виключно на рівні розвитку малюка, отже, ви… не батько майбутнього першокласника. Мотиви твердого „Піде до школи у шість років!” у всіх різні, починаючи з „Всі діти як діти, а мій вундеркінд!” і закінчуючи традиційним „А то школу закінчить у 18 років, не встигне до інституту вступити, до армії заберуть”. Чи треба говорити, що подібні аргументи мають мало спільного з інтересами самої дитини. Щороку психологи відмовляють сотні, якщо не тисячі мам від рішення відправляти у шкільне плавання малюка, якому до вересня ледве виповниться шість років.

Гра чи навчання?

Починати вчитися рано – не шкідливо. Питання лише у тому, як саме вчитися. Центри раннього розвитку вибудовують програму з урахуванням усіх вікових особливостей дошкільнят. А ось програма загальноосвітньої школи зовсім інша.
Людина настільки влаштована, що у різних стадіях розвитку вона пізнає світ по-різному. Згадайте свого малюка на рік-півтора. Крихітка, відчувши грунт під ногами, кинувся досліджувати квартиру і пробувати на зуб все, що погано (та й добре теж) лежить. Шестирічка, звичайно, дроти не гризе. Він грає. Натхненно та самозабутньо. Це його основний вид діяльності, як і для семирічного — навчання. До речі, багато батьків скаржаться, що до 13–14 років у дітей різко знижується успішність та бажання вчитися. Нічого дивного з погляду психології тут нема. Провідний вид діяльності підлітка – спілкування. Але тут доводиться брати себе в руки і відриватися від компанії друзів заради англійської, алгебри та фізики. У 13 років виявити волю вже можна. А ось шестирічній дитині не під силу відсунути іграшки подалі і твердо сказати: „Мамо, мені час займатися! Дай-но, будь ласка, прописи! Хоча, звичайно, саме про це мріють майже всі батьки.


Велика різниця

Коли психологи кажуть, що дитина готова до школи, вони мають на увазі три аспекти: інтелектуальну, емоційну та соціальну зрілість. Батьки ж зазвичай звертають увагу лише на вміння читати і писати те, що є одним з безлічі проявів інтелектуальної зрілості. Причому далеко не найважливішим.
Різниця між шестирічкою та семирічкою дуже помітна. Це для нас що 30 років, що 35 - неважливо, а в дитинстві один рік може означати дуже багато.

1.Перша і, мабуть, головна відмінність малюків у шість років - мимовільність їхньої поведінки. Дитині важко зосереджувати свою увагу одному об'єкті.
- Він такий неуважний! - бідкається мама. - Постійно відволікається!
А юний учень загалом не винен. Він може не відволікатися. Чи не освоїв ще навички довільної поведінки! Йому треба спочатку побігати, потім пострибати… 45 хвилин уроку для нього – справжнє борошно.


2.Друга відмінність в тому, що тільки до шести з половиною років у дитини формується одна з основних психологічних якостей, яку фахівці називають константністю сприйняття. Суть його в тому, що зі зміною об'єкта ми не змінюємо змісту. Важко? Нині буде простий приклад. Уявіть, що ви розкладаєте перед дитиною два „огорожі” з паличок. І в першому, і в другому кількість паличок однакова. Маля це бачить і повністю погоджується: так, і тут вісім паличок, і тут теж. А тепер ви зрушуєте у верхньому парканку палички ближче один до одного, так що він тепер займає менше місця. Запитуєте малюка: „Де тепер паличок більше?” Семирічна дитина знизає плечима: „Як було скрізь вісім, так і лишилося вісім”. Шестирічка у 80% випадків почне
стверджувати, що у щільнішому паркану паличок менше. Ви його запитаєте: „Я забирала звідси палички?” - "Ні". — „Я додавала до іншої палички?” — „Ні. Але тут паличок менше”. А це означатиме, що константність сприйняття у крихти ще не сформована. І що він робитиме у школі зі своїм умінням рахувати до сотні, але невмінням зрозуміти, що кілограм пуху важить стільки ж, скільки кілограм заліза, — незрозуміло.


3. Третя проблема, що виникає у маленьких першокласників, - проблеми в абстрагуванні. Поставте шестирічці завдання: „Мама із сином пішли збирати гриби. Мама знайшла три підберезники, а син — два підсиновики. Скільки всього грибів зібрали мама та син?” Кмітливий малюк розповість, як здорово гуляти лісом, згадає, як минулої осені сам знайшов білий… Все це чудово. Але ось семирічна дитина в такому разі просто скаже: „Три плюс два одно п'ять”. Він вирішуватиме це завдання як навчальне завдання. А шестирічний - поки що ні.


Перший клас, дубль два

Словом, якщо дуже хочеться віддати шестирічного малюка „в учні” (кожен випадок індивідуальний, буває, що діти і в шість років демонструють повну готовність до навчання), проконсультуйтеся зі шкільним психологом, чи варто це робити.
Будь-який фахівець розповість масу випадків, коли „почали навчатися у шість років, і не вийшло”. Іноді молодші стають головними задирками у класі. Іноді перетворюються на тихих трієчників. Іноді вранці починає боліти голова.
І вони не симулюють, щоби прогуляти школу. Просто їхній організм сигналізує таким чином амбітній мамі: „Дай перепочинок!”
Часом і справді доводиться давати перепочинок — забирати дитину зі школи, віддавати назад до дитсадка, а через рік — знову „перший раз у перший клас”. Тепер уявіть, з яким обличчям малюк повернеться до садка („Не впорався…”) та з яким піде у вересні на шкільну лінійку („Знову це мука!”). Нехай ваше рішення буде вірним!Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 4,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x