Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="73189"]
школяр

Статевий розвиток хлопчика

0
Формування первинних статевих органів немовляти починається ще на самому початку його внутрішньоутробного розвитку. Приблизно на 18-20 тижнів

Формування первинних статевих органів немовляти починається ще на самому початку його внутрішньоутробного розвитку. Приблизно на 18-20 тижні, а в деяких і раніше під час ультразвукового дослідження вже можна розрізнити, чи є у плода пеніс.

Хлопчик - фото

Хлопчик (фото Burda Media)

Перший етап статевого дозрівання – інфантильний

Найчастіше явище у новонароджених хлопчиків – фізіологічний фімоз, який педіатри називають варіантом норми. Поступово з віком він проходить сам – стає більш рухливою крайня плоть, починає оголюватися головка пеніса. Лікар Комаровський стверджує, що фізіологічний фімоз може зберігатися аж до початку статевого дозрівання дитини, тобто. 12-14 років, і це так само є нормою. До цього віку жодних серйозних змін у статевій сфері хлопчика не відбувається – всі органи ростуть відповідно до зростання дитини.

Гігієна хлопчиків (Фото: Forolia.com)

Гігієна хлопчиків (Фото: Forolia.com)

Другий етап – гіпофізарний

Після 11-13 років починається підготовка до дорослішання хлопчика. Фізіологічно це відбувається таким чином: починають відбуватися зміни в гіпофізі, придатку головного мозку дитини, яка керує виробленням безлічі гормонів, у тому числі – статевих, як у чоловіків, так і у жінок. Зовні це проявляється початком появи вторинних статевих ознак і можливе посилене потовиділення, викликані активним виробленням гормонів соматропін та фолітропін.

Поступово починається оволосіння в паху та пахвах, відбуваються зміни зовнішнього вигляду дитини – його постать втрачає дитячу припухлість, яєчка збільшуються.


Підліток - фото

Підліток. Фото — Fotolia

Третій етап - завершальний

Наступний етап – активізація статевого дозрівання та вироблення «гормону маскулінності» тестостерону. Саме тестостерон відповідає за подальшу зміну зовнішнього вигляду дитини та перетворення її на чоловіка. Відбувається це зазвичай після 14-15 років

Волосся стає більш грубим і поширюється на ноги, руки, а в деяких на спину і груди. Починають рости вуса та борода. Відбуваються серйозні зміни в гортані, зміцнюються її м'язи і видозмінюються зв'язки, що проявляється зміною голосу хлопчика, він «ламається», стає нижчим. Росте кадик, який є щитовидним хрящем, розташованим у гортані.

Починають вироблятися чоловічі статеві клітини – сперматозоїди у 15-16 років. А в деяких і раніше, можливе мимовільне нічне сім'явипорскування, яке називається полюція.

Цілком готовою до продовження роду репродуктивна система хлопчика може стати як до 17-18 років, так і до 19-22, все це вважається варіантами норми.

Хлопчика, так само як і дівчинку, варто підготувати до тих змін, які з ним відбуватимуться в міру дорослішання.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ

Сечостатева система у хлопчиків: що має насторожити?

5 правил виховання дитини


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти