Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="192787"]
школяр

Побажання першокласнику від мами з Радянського союзу

Old date:
Current date: 2022.06.26
New date: 2021.09.01
0
Школа, це новий, дорослий світ, куди вирушає ще маленька людина. Вберегти його від усіх травм та помилок навряд чи вдасться

Школа, це новий, дорослий світ, куди вирушає ще маленька людина. Вберегти його від усіх травм і помилок навряд чи вдасться, але поділитися власним досвідом, доки він не набув свого, дуже хочеться.

1 вересня, день, оголошений святом, день знань та початок рутини та розчарування. Можливо, саме вашому малюку та його однокласникам пощастить, і перша вчителька виявиться розумною і розумною людиною, але давайте будемо чесними – жодна геніальна реформа не може змінити систему одразу.
Ти не зобов'язана дружити

Ти опинишся в новому колективі, де зібрані різні люди. Якщо тобі пощастить, знайдеться серед них людина, яка буде близька тобі за духом, з ким тобі буде цікаво та комфортно. Але навіть якщо цього не станеться відразу, ваші стосунки змінюватимуться, і дружба може зародитися пізніше. Але постарайся бути привітною з усіма, якщо це можливо – усмішка творить чудеса.

Тебе ніхто не має права принижувати чи висміювати

Ні вчитель, ні однокласники не мають права тебе ображати. Якщо вчителька при всьому класі обговорює тебе, виконані чи не виконані тобою завдання, твоя поведінка, зовнішній вигляд чи помилки, це не правильно. Крім того, що таке ставлення є неприпустимим між людьми, це ще й суперечить сучасному закону про середню освіту – ти маєш про це знати.


Школярі -фото

Фото: Fotolia

Вчитель може помилятися

Нехай багато хто вважатиме цю пораду «непедагогічною», але я ніколи не казала тобі, що «дорослих треба поважати» лише за те, що вони дорослі. Вчитель це просто людина, яка ділиться з тобою своїми знаннями. Прекрасно, якщо ти його поважатимеш, тому що він гідний поваги, я дуже сподіваюся, що на твоєму шляху будуть зустрічатися саме такі дорослі, яких є за що поважати. А ще пам'ятай – іноді учительку варто та пошкодувати.

Ніколи не бери участь у цькуванні

Може статися так, що когось із твоїх однокласників колектив не прийме – причини можуть бути різні, але ніколи, чуєш, ніколи не бери участь у масовому побоїщі, коли всі на одного. Навіть якщо вважаєш, що жертва сама заслужила.


Ти маєш право вийти в туалет, попити води, відмовитись від шкільного обіду

Школа – не в'язниця, ти залишаєшся вільною особистістю і, хоч і потрібно дотримуватись безлічі правил, твої фізіологічні потреби під них не підпадають. Якщо тобі захотілося до туалету під час уроку, ти можеш вийти, попередивши про це вчителя. Якщо ти не хочеш їсти під час колективного сніданку чи обіду, тебе не мають права примушувати.

Оцінка не головне

Ти йдеш до школи, щоб навчитися жити в колективі, а головне, щоб здобути нові знання та навички, які тобі стануть у нагоді у дорослому житті. Оцінки потрібні лише для того, щоб зрозуміти, що тобі дається не дуже, де, можливо, варто більше попрацювати. Нехай позначка в журналі не стане самоціллю - ніколи не намагайся заробити більше, сама по собі вона не має значення, а лише показує, чому ти вже навчилася.


Я завжди на твоєму боці

Нагадаю тобі ще раз – я, як і раніше, завжди на твоїй стороні. Що б не сталося, ти можеш мені розповісти, я допоможу тобі розібратися у ситуації та вирішити проблему. Навіть якщо ти вважаєш, що впораєшся сама, я підтримаю тебе.


Дуже хочеться вірити, що радянський підхід до освіти та виховання назавжди покине наші школи. Що у вчителя не виникне навіть думки образити чи принизити учня, а діти поважатимуть своїх викладачів, бо ті того варті.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x