Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="184411"]
Дитяча психологія

Вчені встановили, як батьки впливають на дитячу дружбу

0
Знайти друзів – не легке завдання для дитини, проте ще важче зберегти цих друзів. Нове дослідження, опубліковане в «Ж

Знайти друзів – не легке завдання для дитини, проте ще важче зберегти цих друзів.

як батьки впливають на дружбу

Джерело: Freepik

Нове дослідження, опубліковане в «Журналі сімейної психології», проливає світло на те, чому дитячі дружні стосунки розвалюються. Результати цього дослідження показують, що є важливим джерелом розриву цих відносин.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

У дослідженні, проведеному вченими Флоридського атлантичного університету та Університету Ювяскюля у Фінляндії, брали участь 1523 дітей, їх 766 хлопчиків, всі вони були учнями від 1 до 6 класів. Завданням учених було: встановити, як батьки впливали формування дружніх відносин своїх дітей. Дослідників цікавила інформація у тому, який стиль виховання використовували батьки, і навіть психологічний настрій у ній.


як батьки впливають на дружбу

Джерело: Freepik

Вчені оцінили такі фактори стилю виховання: поведінковий контроль (комендантська година та моніторинг); психологічний контроль (сором та почуття провини; тепло та ласку). Крім того, бралася до уваги реакція дітей на соціальний статус однолітків.

«Ми знаємо, що статус однолітків дуже впливає на результати дружби. Наприклад, у дітей, яких люблять у сім'ї — більш тривалі дружні стосунки, ніж у решти однокласників», — каже Бретт Лорсен, доктор філософії, співавтор дослідження, викладач кафедри психології у коледжі наук Чарльза Шмідта.

Результати дослідження підтвердили гіпотезу вчених, що негативні риси виховання, такі як депресія та психологічний контроль, підвищують ризик припинення дружніх контактів. У дітей із клінічно депресивними батьками ризик припинення дружби з однолітками збільшився на 104 відсотки.

Інший дивний висновок з дослідження, вчені зробили про те, що позитивне ставлення батьків у сім'ї, наприклад, тепло і прихильність, не впливає на дружбу дітей.

За словами Бретт Лорсен: «На тривалість дружби впливають лише негативні характеристики Саме вони відіграють ключову роль у визначенні того, коли та коли закінчиться дружба у дитинстві».

як батьки впливають на дружбу

Джерело: Freepik

Висновки з цього дослідження також підтвердили, що більшість друзів, яких діти заводять у такому віці, були тимчасовими. Менш ніж 10% дружніх відносин першого класу збереглися по шостий, причому приблизно половина (48%) розпалися протягом першого року з початку дружби.

«Переважні та психологічно контролюючі батьки створюють емоційний клімат, який завдає шкоди благополуччю дитини. Ми вважаємо, що діти з депресивними та психологічно контролюючими батьками не навчаються здоровим стратегіям спілкування з іншими людьми, що може мати довгострокові наслідки для формування майбутніх взаємин з людьми».


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти