Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="140950"]
Дитяча психологія

7 звичок, які допоможуть дитині бути успішною у школі

0
Вчитися новому – це здорово! Але далеко не всі з нас так думали під час навчання у школі. Психологи вважають, наскільки успішним буде

Вчитися новому це здорово! Але далеко не всі з нас так думали під час навчання у школі. Психологи вважають, наскільки успішною буде дитина у школі, багато в чому залежить від нас, батьків.

школярі - фото

Fotolia

Виховання маленької людини процес творчий, проте, існують певні закони та правила розвитку дитячої психіки, які не можна залишати поза увагою. Так, деякі прості звички, які ми сформуємо у малюка ще до школи, допоможуть йому отримувати задоволення від навчання в майбутньому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зміни у початковій школі: про домашні завдання та систему оцінок

читання вголос

Читання – основа навчання, це факт. Для того щоб дитина звикла читати, потрібно починати з раннього віку – читати вголос, поступово ускладнюючи тексти зі зростанням малюка. Чим старше стає дитина, тим складніші тексти він сприймає, у його мозку формуються нейронні зв'язку, засновані на поки що незрозумілих йому текстах, форсуючи розвиток дитячого мозку. Так, група дослідників Дитячого медичного центру Цинциннаті довела, що читання вголос задіяє ті частини мозку, які відповідають за аудіосприйняття.


Не забувайте обговорювати з дитиною прочитане, щоб привчити її вникати в текст.

Мама з донькою грають на планшеті.

Fotolia

Настільні ігри

Причому не ті, в які можна грати на планшеті або комп'ютері, а справжнісінькі настільні, і не тільки ті, в яких має бути більше одного гравця. Вибудовуючи кубики і складаючи пазли, збираючи конструктор і відкриваючи картинки в «мемо», дитина виробляє звичку мислити просторово, рахувати, комбінувати та запам'ятовувати образи.

З старшими дітьми корисно грати в шахи, «ерудит», «монополію» – у процесі таких ігор дитина вчиться мислити стратегічно і звикає, що іноді буває програш і це нормально.

Розширюйте світ дитини

Уява відіграє неабияку роль у здатності до навчання – вчені з університету в Тель-Авіві провели експеримент за участю 6-9-річних дітей. Їхнім завданням було встановити, як віддаленість від об'єктів впливає на абстрактне мислення дитини, а це і є суть уяви.

Маленьким школярам показували картинки, починаючи з їхньої власної парти — до космічних тіл, а потім у зворотному порядку. Після цього проводили тест на творче мислення, і виявилося, коли діти «подорожували зовні», тобто від парти до Всесвіту, рівень креативності у них був значно вищим. Роздум "назовні", а не "всередину", налаштовує дітей на фантазії, допомагає їм побачити предмет з різних сторін, мислити за межами поняття "зараз".

Кожна дитина спочатку фантазер і в змозі вигадувати цілі нові світи, але часом батьки не знаючи того, самі підрізають крила дитячій уяві - нехай вигадує, пізніше це допоможе отримувати задоволення від нових знань.

Психологічний розвиток дитини.

shutterstock

Вчіть не боятися помилок

На жаль, наша школа з її системою оцінок, швидше, зросте в дитині комплекс неповноцінності і страх помилиться. Тому дуже важливо виробити звичку спокійно ставитись до помилок, не робити з них трагедії, визнавати та вчитися виправляти.

Ви здорово підбадьорите дитину, якщо розкажіть про власні промахи у дитинстві і не тільки. Але не перестарайтеся, щоб згодом він не став сприймати вас як невдаху.

Звичка планувати

Якщо ви не знайомі з тайм-менджментом, доведеться над собою працювати. Адже для того, щоб дитина навчалася із задоволенням і встигала все, що їй цікаво, планування довгострокове і на день просто необхідне. У цьому досить ефективним виявляється метод матеріального стимулювання.

При довгостроковому плануванні дитина повинна сама контролювати кроки до досягнення мети – наприклад, якщо наприкінці чверті запланована контрольна робота, вона старанно до неї готуватиметься, у результаті отримає кілька балів, про які домовитеся заздалегідь.

Бали можна додавати за прочитану у певний термін книгу, прибирання у власній кімнаті та інші справи. Бали можна накопичувати, підсумовувати та матеріалізувати за бажанням дитини.

Мама розмовляє із сином - фото

Fotolia

Виховання відповідальності

Потрібно робити уроки з дитиною чи ні – питання, яке непокоїть усіх без винятку батьків школярів. Однозначно відповісти на нього складно, проте психологи стверджують – що менше батьки втручаються у шкільні завдання, то швидше діти вчаться мислити самостійно.

Це не означає, що ви повністю ігноруєте прохання дитини про допомогу, але не вирішуєте завдання за неї, а допомагаєте розібратися самостійно і лише у разі реальної потреби. Повірте, задоволення від самостійно вирішеного завдання отримає будь-яка дитина.

Здоровий спосіб життя та дружба з природою

Скільки б не ставили уроків, нехай звичка проводити кілька годин на вулиці, ближче до природи, залишається у вашої дитини назавжди. Крім того, що свіже повітря та повноцінне харчування — основа міцного здоров'я, причому не тільки для немовляти, а й школяра, нещодавнє дослідження в JAMA показало, що діти, які в школі проводять більше часу на вулиці та правильно харчуються, мають менший ризик зіпсувати зір. і стати короткозорими.

Прогулянка у лісі – пішки, на велосипеді, роликах чи самокаті, підвищить імунітет та посилить кровообіг. А збалансований раціон і присутність у ньому необхідних зростаючому організму продуктів змусять працювати мозок дитини ефективніше і продуктивніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Емоційний інтелект дитини: найчастіші помилки батьків
Фізкультура у школі: 10 небезпечних вправ для дівчаток


Р

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (3 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти