Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="278836"]
школяр

Демократична школа: право вибору та довіра до кожного

0
Поняття «демократія» буквально означає – владу народу. Сьогодні демократія це можливість кожного вирішувати важливі питання, які

Поняття «демократія» буквально означає владу народу. Сьогодні демократія це можливість кожного вирішувати важливі питання, які їх хвилюють. Це найнадійніший спосіб захисту різних цінностей, традицій та поглядів шляхом надання свободи особам та інституціям. 

Демократії можна навчитися лише у тій середовищі, в якій вона існує. Таким чином, демократичні школи є ключовим елементом для становлення вільного демократичного суспільства. Тут індивідуальний навчальний підхід, орієнтований на кожного учня, є домінантним. У демократичній школі прагнуть забезпечити всі базові потреби учня в навчанні та розвитку при цьому враховуючи їх побажання та надаючи право вибору.

У демократичній школі учні відчувають, що їм довіряють і страх перед правилами змінюється відповідальністю. Надання учащимся права обирати навчальні дисципліни та методи навчання відповідно до їх здібностей та можливостей робить освітній процес у школі легким, цікавим та високоефективним.


Важливо розуміти, що сучасне суспільство потребує кардинально нових людей, які вміють ставити цілі та впевнено йти до них. Вони відстоюють свої права, добре розуміють свої потреби і при цьому віддано і професійно працюють у колективі для спільної мети. 

Переконатися у необхідності та ефективності нового сучасного освіти можна повідавши один день у демократичній школі. Колектив школи створює максимально комфортні умови для всіх учасників навчального процесу. 

День у демократичній школі це:

 • Ранок, який починається з дружнього кола та вибору навчальних дисциплін.
 • Академічні та інші дисципліни з сучасними підходами та методиками викладання.
 • Перерви, на яких можна спіткати поспілкуватися з друзями та відпочити.
 • Повноцінне харчування протягом цілого дня.
 • Тренування навичок із підтримкою тьюторів замість виснажливих домашніх завдань.
 • Об'єктивна та лояльна система оцінювання.
 • Творчі заняття.
 • Прогулянки на свіжому повітрі.
 • Час для ігор, який можна провести з друзями, займаючись улюбленою справою.
 • Дружній колектив, де замість учителів, у класичному розумінні цього слова є наставники, помічники, які мають час та бажання приділити увагу кожному.
 • Можливість творчо розвиватись, знаходити нові хобі.

Демократична школа, це безпечне та комфортне місце, де учням довіряють та дозволяють взяти на собі відповідальність за своє навчання, розвиток та виховання. 

Тут співробітники допомагають, а не керують. Вони намагаються навчати в найширшому значенні цього слова, але не називають себе «учителями», оскільки розуміють, що діти вчаться один від одного набагато більше, коли вони граються, досліджують, працюють і спілкуються разом.

Сьогодні демократичний підхід у навчанні стає дедалі популярнішим серед батьків, які дбають про здорове психологічне розвиток дитини. Саме тому навіть у онлайн-школі або при самостійному дистанційному навчанні (екстернатна форма) на перший план ставиться комфорт учня та створюються умови, за яких навчання буде в радість і задоволення. 

Демократичні школи визнають, що освіта кожного людини є унікальною та особистою. Уявіть собі школу, щоб діти та молодь знали про всі права та обов'язки демократичного громадянства, щоб вони отримали свободу думок, свободу об'єднань і свободу вибору діяльності, якою вони будуть займатися, не тільки з того, що вони читають, але з реальної практики Чи може бути найкраще освіта для підготовки нового прогресивного громадянина вільної та успішної країни.  


Р

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти