Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="275775"]
школяр

6 ознак того, що шестирічці погано у школі і що з цим робити

Old date:
Current date: 2022.12.09
New date: 2022.09.07
0
Нова шкільна реальність – це природний стрес, особливо 6-річок. До неї, як колись до походу до садка, доведеться адаптуватися. Але як

Нова шкільна реальність – це природний стрес, особливо 6-річок. До неї, як колись до походу до садка, доведеться адаптуватися. Але якщо дитина ще не готова до школи, батьки зможуть це помітити.

6 ознак того, що шестирічці погано у школі і що з цим робити

Джерело: Shutterstock

Вважається, якщо малюк хоча б рік перед школою відвідував дитячий садок, його адаптація у шкільних умовах пройде легше. Частково це так, адже він уже має азі самостійності і розуміє, що не всі підлаштовуватимуться під його бажання. Але не все так просто, адже шкільна життя вимагає більшої концентрації уваги, вміння виконувати завдання вчителя, знаходити своє місце у новому колективі. Не всі малюки у 6-річному віці (та й 7-річки теж не завжди), готові до таких обмежень та напруги.

Сважається, що приблизно через 1,5-2 місяці після початку навчання першокласник більш-менш адаптується до нової життя, але якщо цього не сталося, то у жовтні-листопаді може стати тільки гірше. Батькам варто поважно спостерігати за своїм маленьким школярем – йому потрібна допомога, якщо з'являються такі ознаки:

 1. Дитина починає частіше хворіти і переносити звичайні сезонні захворювання важче, ніж зазвичай. Загострюються хронічні хвороби.
 2. Малюк настільки втомлюється у школі, що не тільки не може грати, а й укладається спати та може проспати 3-4 години. Щодня.
 3. Маленький школяр став емоційно нестабільний – частіше трапляються істерики, причому без явних причин плаче, ламає іграшки. У деяких діток невроз виявляється загальмованістю та апатією, що не менш небезпечно.
 4. Змінився апетит – дитина гірше їсть, втрачає вагу, може зупинитися у зростанні. Змінився нічний сон дитини, з'явилися кошмари, нічне говоріння чи блукання у вісні.
 5. З'являються ознаки неврозу, яких раніше не було, або з якими давно впоралися, наприклад – гризе нігті, волосся, може з'явитися заїкання та інші симптоми емоційної нестабільності.
 6. Ще один ознака того, що у школі дитині не дуже добре – головний біль, тошнота, біль у животі вранці, коли потрібно збиратися до школи. Причому все це проходить саме, якщо малюка залишити вдома.
6 ознак того, що шестирічці погано у школі і що з цим робити

Джерело: instagramvologdaforma

У дитини обов'язково має бути якась своя територія поза школою. Аж до того, що можна домовлятися з учителем, щоб якісь дні прогулюватися, щоб відпочити. – каже дитячий психолог Світлана Ройз


Звичайно, це далеко не всі ознаки того, що дитина не може адаптуватися до школи, помітити зміни. Такі зміни можливі на початку навчання, але повинні поступово пройти через 1,5-2 місяці, іноді через 3.

ЩОБ ДОПОМОГТИ МАЛЮКУ АДАПТУВАТИСЯ

 • Варто поговорити з учителем, зрозуміти, що відбувається у класі, як малюк спілкується з однолітками.
 • Порадитись із дитячим психологом (якщо такий є у вашій школі, і ви йому довіряєте – взагалі чудово).
 • У вільний від навчання час більше гуляйте на свіжому повітрі і, ніби повертайте звичайну, дошкільну життя хоча б на вихідні.
 • Будьте особливо уважні до раціону малюка – зараз особливо важливо, щоб він пив достатньо води та їв більше фруктів та овочів у різному вигляді.
 • Будьте терпимішими – не варто гавкати вашого школяра за різку поведінку та підозрювати у симуляції. Коли йому вже зовсім несила, хай один день пропустити заняття, але не забудьте попередити вчителя.

Якщо у вашої 6-річки ніяк не виходити звикнути до шкільного життя, можливо, він ще просто емоційно і фізично до цього не готовий. Подумайте, чи варто забрати його зі школи і почекати ще рік?

 


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти