Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="275775"]
Школьник

6 ознак того, що шестирічці погано у школі й що з цим робити

0
Нова шкільна реальність – це природний стрес, особливо 6-річок. До неї, як колись до походу до садка, доведеться адаптуватися. Але як

Нова шкільна реальність – це природний стрес, особливо 6-річок. До неї, як колись до походу до садка, доведеться адаптуватися. Але якщо дитина ще не готова до школи, батьки зможуть це помітити.

6 ознак того, що шестирічці погано у школі й що з цим робити

Джерело: Shutterstock

Вважається, якщо малюк хоча б рік перед школою відвідував дитячий садок, його адаптація у шкільних умовах пройде легше. Частково це так, адже він вже  має ази самостійності й розуміє, що не всі підлаштовуватимуться під його бажання. Але не все так просто, адже шкільне життя вимагає більшої концентрації уваги, вміння виконувати завдання вчителя, знаходити своє місце у новому колективі. Не всі малюки у 6-річному віці (та й 7-річки теж не завжди), готові до таких обмежень та напруги.

Вважається, що приблизно через 1,5-2 місяці після початку навчання першокласник більш менш адаптується до нового життя, але якщо цього не сталося, то в жовтні-листопаді може стати тільки гірше. Батькам варто уважно спостерігати за своїм маленьким школярем – йому потрібна допомога, якщо з’являються такі ознаки:

 1. Дитина починає частіше хворіти і переносить звичайні сезонні захворювання важче, ніж зазвичай. Загострюються хронічні хвороби.
 2. Малюк настільки втомлюється в школі, що не тільки не може грати, а й укладається спати і може проспати 3-4 години. Кожен день.
 3. Маленький школяр став емоційно нестабільний – частіше трапляються істерики, причому без явних причин плаче, ламає іграшки. У деяких діток невроз проявляється загальмованістю та апатією, що не менш небезпечно.
 4. Змінився апетит – дитина гірше їсть, втрачає вагу, може зупинитися у зростанні. Змінився нічний сон дитини, з’явилися кошмари, нічне говоріння чи блукання у вісні.
 5. З’являються ознаки неврозу, яких раніше не було, або з якими давно впоралися, наприклад – гризе нігті, волосся, може з’явитися заїкання та інші симптоми емоційної нестабільності.
 6. Ще одна ознака того, що в школі дитині не дуже добре – головний біль, нудота, біль у животі вранці, коли потрібно збиратися до школи. Причому все це проходить саме, якщо малюка залишити вдома.
6 ознак того, що шестирічці погано у школі й що з цим робити

Джерело: instagramvologdaforma

У дитини обов’язково має бути якась своя територія поза школою. Аж до того, що можна домовлятися з учителем, щоб якісь дні прогулюватися, щоб перепочити. – каже дитячий психолог Світлана Ройз


Звичайно, це далеко не всі ознаки того, що дитина не може адаптуватися до школи, уважна мати помітить зміни. Такі зміни можливі на початку навчання, але повинні поступово пройти через 1,5-2 місяці, іноді через 3.

ЩОБ ДОПОМОГТИ МАЛЮКУ АДАПТУВАТИСЯ

 • Варто поговорити з учителем, зрозуміти, що відбувається у класі, як малюк спілкується з однолітками.
 • Порадитись із дитячим психологом (якщо такий є у вашій школі, і ви йому довіряєте – взагалі чудово).
 • У вільний від навчання час більше гуляйте на свіжому повітрі і, ніби повертайте звичне, дошкільне життя хоча б на вихідні.
 • Будьте особливо уважні до раціону малюка – зараз особливо важливо, щоб він пив достатньо води та їв більше фруктів та овочів у різному вигляді.
 • Будьте терпимішими – не варто лаяти вашого школяра за різку поведінку та підозрювати в симуляції. Коли йому вже зовсім несила, нехай один день пропустить заняття, але не забудьте попередити вчителя.

Якщо у вашого 6-річки ніяк не виходить звикнути до шкільного життя, можливо, він ще просто емоційно і фізіологічно до цього не готовий. Подумайте, чи варто забрати його зі школи і почекати ще рік?

 


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты