Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="261814"]
школяр

5 помилок через які дитина не хоче вчити англійську

0
Небажання вивчати англійську та низька мотивація завжди з'являється з якихось причин. Часто ними стають помилки батьків.

Небажання вивчати англійську та низька мотивація завжди з'являється з якихось причин. Часто ними стають помилки батьків та вчителів, через які дитині складно вивчати мову. Спільно із методистом онлайн-школи англійської мови JustSchool Оленою Антоненко розібралися у найпоширеніших із них.

дитина не хоче вчити англійську

Джерело: freepik

Олена Антоненко
Олена Антоненко
Методист онлайн-школи англійської мови JustSchool

Тиск

Найбанальніша і водночас поширена проблема, з якою стикався майже будь-хто в радянській та пострадянській школі. Деякі вчителі, бачачи, що дитина «схоплює все на льоту» і має великий потенціал до вивчення мови, замість того, щоб похвалити її, навпаки починає давати їй більше завдань, занижувати оцінки. Вчитель виправдовує це тим, що «мотивує» дитину вчитися краще, щоб вона не розслаблялася.

Насправді це працює зовсім інакше, подібний метод викликає огиду до предмета, тому що на дитину обвалюється дуже багато всього. Малюкові важлива об'єктивна оцінка, а не проектування амбіцій вчителя на нього. Найкращий метод – це похвалити дитину за те, що вона дійсно чудово зрозуміла тему і швидко з нею впоралася, це якраз і її «мотивуватиме» і прищепить любов до англійської.

дитина не хоче вчити англійську

Джерело: Fotolia

Невдала похвала

Незважаючи на те, що хвалити дитину важливо і потрібно, іноді з цим можна переборщити і тут потрібний баланс.


Якщо ви бачите, що дитина дійсно добре впоралася, зробив домашнє завдання з мінімумом помилок, то звичайно варто відзначити її заслуги. Але ситуації, коли, наприклад, батьки перед друзями вихваляються його успіхами, демонструють їх, просячи несподівано дитину за обіднім столом розповісти вірш, можуть закінчитися погано. Добре, якщо дитина жвава і швидко зорієнтується і згадає вірш, але вона може просто засоромитися і закритися.

У результаті спроба похвалити та підтримати обертається провалом. У цій ситуації засмучені і батьки, і дитина відчуває стрес і сором. Якщо дуже хочеться продемонструвати успіх, запропонуйте малюкові разом вивчити вірш та прочитати його перед родичами та друзями – підготовка зніме стрес, і виступ пройде на ура.

дитина не хоче вчити англійську

Джерело: instagram@vologdaforma

Знецінення прогресу

Батько загалом легко оцінити прогрес дитини, наприклад, у шкільництві, при цьому можна просто побувати на змаганнях і зрозуміти рівень підготовки. З англійською все складніше. Найчастіше п'ятірка в школі зовсім не говорить про те, що дитина дійсно добре знає мову. Тому батьки намагаються оцінити прогрес у міру своїх сил. Наприклад, просять перекласти якусь інструкцію чи пісню. Батьки вважають, що все це — зайва мовна практика, яка завжди закінчується розчаруванням: «І чим ти тільки на уроках займаєшся». Мотивації та впевненості у собі такі коментарі точно не додають. Швидше, навіть навпаки.

Якщо ви дійсно хочете оцінити прогрес дитини, ви можете обговорити це з учителем, щоб вона сама докладно розповіла про успіхи дитини. Також можна відправити малюка (попередньо обговоривши з підготовкою вчителя) на міжнародні іспити для школярів, вони об'єктивно оцінюють рівень прогресу учнів.

дитина не хоче вчити англійську

Джерело: instagram@ranets_shop26

Неправильно підібрана методика

Відразу правильно підібрати методику та програму, за якою буде навчатися дитина непросто. Тому зазвичай перші кілька уроків викладач тестує різні варіанти. Також на підбір методики впливають цілі, які ставляться перед дитиною, можливо, це іспит або переїзд в іншу країну.

Крім того, дуже важливий темперамент учня, тому що від цього залежатиме наскільки уроки будуть активними, динамічними та швидкими. Тому що є як дуже енергійні та товариські малюки, так і більш ґрунтовні, їм потрібно повільно вникнути у тему, повторити слово зайвий раз. Ігри на швидку реакцію змушують їх нервувати, але вони легко концентруються однією завдання. Хтось легко робить помилки, а хтось — перфекціоніст із пелюшок.

дитина не хоче вчити англійську

Джерело: Fotolia

Не інтерактивне навчання

Незалежно від темпераменту нове покоління дітей вже точно не сприйматимуть інформацію у вигляді зубріння, переписування та прослуховування англійської. Їм просто буде це нудно та нецікаво. Тому важливо, щоб навчання проходило у форматі гри так чи інакше. Також новому поколінню необхідно постійно змінювати вид діяльності на уроці, інакше вони починають відволікатися та не концентруватися на навчанні. Ідеальний урок – це коли завдання, які вимагають концентрації та зусиль, чергуються з активними та веселими іграми.Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти