Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="161351"]
школяр

10 порад, як допомогти першокласнику звикнути до школи

0
Звикати до школи непросто. Свої порядки, вимоги, нові знайомства та зобов'язання. Сподіваємось, вам знадобляться ці десять правил

Звикати до школи непросто. Свої порядки, вимоги, нові знайомства та зобов'язання. Сподіваємося, вам знадобляться ці десять правил адаптації до школи, які пропонує досвідчений вчитель.

дитина у першому класі

Джерело: Shutterstock

На початку навчального року з особливими почуттями чекають майбутні першокласники та їхні батьки. Новий навчальний рік – найважливіший для них. Нові друзі, цікаві відкриття. І ось все це позаду, дитина вже цілий місяць носить горде звання «першокласник», але ви помітили, що радість та захоплення перших днів зникли, а малюк уже готується сказати: «Не хочу більше ходити до школи!» Школяр не встигає, отримує зауваження на уроках та змінах чи не може знайти друзів? Допоможіть дитині адаптуватись.

Життя за правилами

Є таке слово-помічник – «правило». Так можна пояснити дитині, чому у школі під час уроку треба сидіти тихо, не можна грати чи говорити із сусідом по парті. Або вставати без дозволу. Спокійно сказати: "У школі таке правило". Або: «У школі на уроці треба виконувати те, що просить учитель. Таке правило.

Малюк поступово звикне. А на випадок форс-мажору (захотів у туалет, не почув, що сказав учитель) заздалегідь навчіть першокласника такому правилу: «Подняв тихенько руку і тільки тоді спитав». Для батьків у цей період теж є певні правила поведінки: ознайомтеся — вони прості.


Складіть разом розпорядок дня

Чи не диктуйте дитині свої умови. Нехай школяр сам запропонує коли після уроків відпочивати, гуляти, коли писати, читати, коли лягати спати. Зрозуміло, батькам при цьому слід направити свого школяра, щоб він з усім упорався за день і не дуже втомився. Водночас красиво оформіть порядок дня. Повісьте його над робочим столом першокласника.

школа

Джерело: Pixabay

Допоможіть дитині жити за складеним розкладом

"Давай подивимося. Зараз 2 години дня. Так. Що ти написав? О 2 годині – відпочинок. О 3 годині дня – лист. Дивись на годинник, коли там буде 3.00, сідай писати, добре?» Якщо малюк незадоволений, скажіть: «Ти ж сам склав такий розклад. Ми разом вирішили, що так буде краще для того, щоб ти добре вчився і встигав відпочивати та займатися спортом (чи музикою, чи танцями)». І не забувайте хвалити свою дитину. «Як добре у тебе виходить! Все встигаєш робити правильно і вчасно!

Обов'язково допоможіть школяреві організувати навчальний процес

Часто батьки кажуть: «Хай стає самостійним. Все робить сам – збирає портфель, читає, пише букви». Щоб вимагати від дитини самостійності, батьки спочатку повинні навчити її бути самостійним.

Пограйте з першокласником у гру «Збираємо портфель». Можна змінюватись ролями: «вчитель — учень». І обов'язково завжди хвалите дитину. «Як швидко та акуратно ти все зробив! Намагався - і ось результат». Або: Ти дуже правильно і добре все вклав у портфель. Тільки забув покласти олівці у пенал. Давай разом це зробимо. Ось тепер все чудово!

Удома має бути робоче місце, правильно підібраний стіл, стілець. Важливо показати першокласнику правила посадки - спина повинна бути прямою, обидва лікті лежать на столі. Відстань від очей до книги слід перевірити так: поставити руку ліктем на стіл і торкнутися пальцями скроні. Між краєм парти та грудьми має вільно поміщатися долоня. Світло має падати ліворуч. Вироблення постави потребує часу та контролю. Правильна постава допомагає краще вчитися, менше втомлюватись.

На робочому місці слід підтримувати порядок. На столі потрібно мати підставку для книг, пенал або підставку для олівців та ручок. Покажіть як правильно поставити на підставку відкритий підручник. В руках не повинно бути олівців, ручок. Допоможе гра: можна засікти час підготовки секундоміром.

Про школу - завжди тільки з позитивом!

Ніколи не лякайте вашого першокласника школою: «От не вивчиш, у школі будуть над тобою сміятися». Або: «Підеш завтра до школи, там тебе навчать слухатись дорослих!» Якщо малюк не хоче ходити до школи, спробуйте переконати його: «У школі ти дізнаєшся багато нового і цікавого. Там ти навчишся всьому, що допоможе тобі досягти своєї мрії. На тебе чекають і з задоволенням допоможуть. У тебе обов'язково з'явиться багато друзів, треба лише трохи почекати».

Навчайте дитину самостійно одягатися і роздягатися на прогулянку, перевзутися

Звичайно, він уже вміє це все сам. Навчіть його правильно знімати верхній одяг і розкладати його так, щоб потім було зручно вдягати.

До уроку фізкультури теж треба готуватися

Дитина не любить фізкультуру? Можливо, річ у тому, що він не встигає переодягатися? Тренуйтеся вдома! Завдання 1: одягнути форму та спортивне взуття, розвішати на стільці шкільний одяг. Завдання 2: зняти фізкультурну форму, покласти її в сумку. Завдання 3: Одягти шкільний одяг. Повірте, цей процес буває дуже важким, особливо для хлопчиків — із застібкою сорочок, надяганням краваток. Тут також можна вигадати різноманітні ігри. Чим швидше ви навчите цього майбутнього першокласника, тим легше для нього буде адаптаційний період у школі.

школа

Джерело: instagram@canoodletoy

Навчіть сина чи доньку правильно просити про допомогу у однолітків та дорослих

«Якщо ти не зможеш застебнути рукави на сорочці, підійди до однокласника та попроси про допомогу. І обов'язково потім подякуємо».

«Якщо ти не знайшов на парті свій зошит, підійди до вчителя та попроси допомогти тобі знайти його. І знову не забудь подякувати».

Можна вдома опрацювати ці ситуації в ігровій формі: залучити братів, сестер, бабусю. У школі дитині буде легше програти ситуацію з поки що малознайомими людьми.

Початок навчання у школі — серйозне психологічне та фізичне навантаження для дитини

Треба прокидатися і лягати одночасно, на уроці 40 хвилин виконувати те, що просить вчитель. На перерві поводитися так, як треба, а не так, як хочеться. Спілкуватися із різними однокласниками, намагатися не конфліктувати з ними.

Найчастіше радитесь з учителем. НЕ бійтеся звертатися за допомогою до шкільного психолога

Не варто щоразу зустрічати учня зі школи запитаннями: «Як справи? Які позначки ти отримав? Виявляйте турботу, скажіть щось позитивне: «Яке сьогодні сонечко! Я так рада тебе бачити!" А коли дитина пообідає, відпочине, запитайте: Що цікавого було в школі? Що тобі сподобалось?" Якщо ви відчуєте, що виникає проблема, зверніться за порадою до вчителя або психолога. І ніколи не оцінюйте при школярі поведінку однокласників та вчителів. Вдома дитина не повинна чути спорів батьків щодо виховання.

У першому класі немає домашнього завдання

Але для того, щоб закріпити знання та сформувати навички письма та читання, необхідно вдома виконувати вправи. Допомагайте школяреві виконувати їх. Важко дітям із прописами! Посидіть з дитиною поруч, коли вона пише, підбадьорюйте її і обов'язково хвалите. Читати першокласнику треба щодня. Виберіть зручний для цього час. Слухайте з цікавістю та увагою, як читає школяр, допомагайте йому, читайте по черзі. І знову хвалите. Нехай малюк читає якусь книгу «про себе». Це привчить його отримувати задоволення від читання. Не лайте першокласника за те, що в нього щось не виходить. Найкраще пояснюйте, чому цьому треба навчитися. Тільки не займайтеся після 20.00:21.00. Школяр повинен лягати спати пізніше XNUMX. Інакше наступний навчальний день не буде продуктивним.

Постарайтеся допомогти першокласнику, виявіть більше турботи та уваги. Розповідайте про свої успіхи та шкільні труднощі. Тоді дитина не почуватиметься «не такою». Нехай навчання у школі буде найрадіснішим часом для вас та ваших дітей.

Бажаємо успіху!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти